بازدید شبانه رئیس کل دادگستری هرمزگان از زندان مرکزی بندرعباس

23:54 - 16 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۴۵۲
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
بازدید شبانه رئیس کل دادگستری هرمزگان از زندان مرکزی بندرعباس
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان شبانه و به صورت سرزده از زندان مرکزی بندرعباس بازدید کرد.

خبرگزاری میزان_ «مجتبی قهرمانی» رئیس کل دادگستری هرمزگان همزمان با شب ولادت حضرت ولی عصر (عج) در بازدید شبانه از زندان مرکزی بندرعباس به همراه جمعی از مسئولان قضایی با حضور در بند‌های مختلف، ضمن گفتگو و دیدار چهره به چهره با مددجویان و بررسی شرایط و محل نگهداری شان، دستورات لازم را برای رسیدگی به مشکلات و مطالبات آن‌ها صادر کرد.
 
وی در ادامه هدف از این بازدید را اجرای دستورات رئیس قوه قضاییه درباره پالایش و بررسی مستمر پرونده‌های متهمان و زندانیان، ارتقاء و بهبود وضعیت نظام زندانبانی و تسریع در تعیین تکلیف پرونده‌های زندانیان تحت قرار عنوان کرد. 

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین خطاب به مسئولان قضایی و مدیران زندان خاطر تأکید کرد: بازدید از زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها نباید تشریفاتی باشد و حتماً باید کارآمدی و مؤثر بودن این بازدید‌ها مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با اشاره به ضرورت حفظ حقوق محکومین و بازداشت شدگان، اهمیت حضور مؤثر و مستمر قضات و بازدید نوبه‌ای از شرایط و محل نگهداری متهمان و محکومان و همچنین ملاقات با آن‌ها را یادآور شد و اظهار داشت: علاوه بر مسئولان ارشد قضایی، برای قضات پرونده‌ها نیز در اقصی نقاط استان برنامه‌های بازدید هفتگی از ندامتگاه‌ها تدوین شده که با ساز و کار‌های نظارتی لازم و به صورت مستمر اجرا می‌شود.

گفتنی است؛ در این بازدید، معاونین قضایی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان و سرپرست شعب اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان نیز با حضور در بند‌های مختلف زندان مرکزی بندرعباس، ضمن دیدار با زندانیان و بررسی درخواست ‎هایشان، زمینه اعمال تخفیفات قانونی و حل مشکلات آن‌ها را فراهم کردند.

انتهای پیام /ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *