گزارش|

مدیریت میدانی دولت سیزدهم؛ سفر‌های استانی و تصمیم‌سازی برای رفع دغدغه‌های مردم

11:31 - 19 فروردين 1402
کد خبر: ۴۷۰۲۲۸۸
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
مدیریت میدانی دولت سیزدهم؛ سفر‌های استانی  و تصمیم‌سازی برای رفع دغدغه‌های مردم
سفرهای استانی برای ریشه‌یابی و برطرف کردن مشکلات مردم همچنان ادامه دارد بر این اساس رئیس جمهور در چهارمین سفر استانی اوایل اردیبهشت ماه به خوزستان سفر می‌کند

خبرگزاری میزان – «مدیریت میدانی با مدیریت کارتابلی تفاوت می‌کند» این جمله معروف رئیس جمهور دولت سیزدهم است که نشان از اهمیت سفر‌های استانی آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در نحوه برخورد با مشکلات و دغدغه‌های مردم و یافتن راهکار مناسب برای رفع آن دارد.

بالغ بر ۳۰ سفر استانی از زمان تصدی ریاست جمهوری آیت‌الله رئیسی در دور اول؛ در کارنامه دولت سیزدهم نقش بسته است و دور دوم نیز از پنجشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۱آغاز شد. این در حالی است که اولین دور از سفر‌های استانی رئیس جمهور با عزیمت به پهناورترین استان ایران «کرمان» به پایان رسید.

به گفته علی بهادری‌جهرمی سخنگوی دولت، «حضور دولت در ۳۱ استان در کمتر از یک سال، بی‌سابقه است. شنیدن بی‌واسطه مشکلات مردم، صد‌ها مصوبه برای پیشرفت و آبادانی با توجه به ظرفیت‌های منطقه‌ای، تکمیل طرح‌های ناقص، احیا کارخانه‌های تعطیل و نیمه‌تعطیل و ایجاد درک متقابل بین دولت و ملت از نتایج بازگشت دولت به مردم است.»

لذت در میان مردم بودن را با هیچ لذتی عوض نمی‌کنیم

رئیس جمهور ۲۲ مرداد ۱۴۰۱در سفر به استان کرمان با یادآوری دستاورد‌های ۳۱ سفر استانی دولت مردمی، به برخی کج‌فهمی‌ها در مورد حضور دولت در کنار مردم و لذت در میان مردم بودن دولتمردان اشاره کرد و گفت: گاهی برخی ملامت کردند و زخم‌زبان زدند، اما ما میدان را ترک نکردیم، زیرا در میان مردم بودن را برای خود یک نعمت الهی می‌دانیم و لذت در میان مردم بودن را با هیچ لذتی عوض نمی‌کنیم. معتقدیم دولت مردمی یعنی از مردم، با مردم و در کنار مردم بودن.

 

مدیریت میدانی دولت سیزدهم؛ سفر‌های استانی با طعم شیرین تصمیم‌سازی برای رفع دغدغه‌های مردم

 

آیت‌الله رئیسی در آغاز دومین دور از سفر‌های استانی به خراسان جنوبی رفت و پروژه استراتژیک فولاد اسفنجی قائن و مجموعه فاضلاب و تصفیه‌خانه بیرجند را افتتاح کرد.

آیت‌الله رئیسی همچنین با مردم بیرجند و نهبندان دیدار عمومی داشت و در جمع آنان سخنرانی کرد و در نشست شورای برنامه‌ریزی استان به جمع‌بندی تصمیمات اتخاذ شده در این سفر پرداخت و پس از آن در نشست خبری با اصحاب رسانه نتایج و دستاورد‌های سفر دوم دولت مردمی به خراسان جنوبی را تشریح کرد.

این در حالی است که آیت الله رئیسی شهریور سال ۱۴۰۰ در قالب دور اول سفر‌های استانی، به همراه جمعی از وزرا و معاونین رئیس جمهور به این استان سفر کرده بود.

یزد؛ دومین مقصد از دور دوم سفر‌های استانی دولت مردمی
پنجشنبه ۲۲ دی سال گذشته و در دومین مقصد از دور دوم سفر‌های استانی دولت مردمی؛ آیت الله رئیسی به منظور انجام سفری دو روزه به استان یزد سفر کرد.

رئیس جمهور در این سفر دو روزه از تعدادی از طرح‌های صنعتی و خدماتی استان که در سفر قبلی دولت مردمی به یزد تصمیماتی برای تکمیل آن‌ها اتخاذ شده بود، بازدید کرد و عملیات اجرایی پروژه بزرگ انتقال آب از خلیج فارس به استان یزد آغاز شد.

دیدار مردمی در میدان امیرچخماق، سفر به شهرستان‌های مهریز، بافق و خاتم، شرکت در جشن احیا ۷۶ واحد تولیدی و نیز آغاز عملیات اجرایی ساخت۲۳۶۰۰ واحد مسکونی و شرکت در جشن ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) از دیگر برنامه‌های سفر آیت الله رئیسی به استان یزد بود.

آیت الله رئیسی آذرماه سال ۱۴۰۰ در قالب دور اول سفر‌های استانی به همراه جمعی از وزرا و معاونین خود به این استان سفر کرده بود.

سفر‌های استانی تا رفع مشکلات در استان‌ها ادامه خواهد یافت

رئیس جمهور در نشست مطبوعاتی پایان سفر دو روزه دولت مردمی به استان یزد با تاکید بر ادامه سفر‌های استانی گفت: بنای دولت بر این است که سفر‌ها را تا رفع مشکلات در استان‌ها ادامه دهد و معتقد به مباشرت در کار‌ها هستم. گزارش‌های مکتوب و مستند را کافی نمی‌دانم و براساس تجربه کاری، حضور در میان مردم برای تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی را راهگشا می‌دانم.

 

مدیریت میدانی دولت سیزدهم؛ سفر‌های استانی با طعم شیرین تصمیم‌سازی برای رفع دغدغه‌های مردم

 

بوشهر؛ سومین مقصد از دور دوم سفر‌های استانی
رئیس جمهور مهرماه سال ۱۴۰۰ در قالب دور اول سفر‌های استانی به بوشهر سفر کرده بود و پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ نیز در سومین مقصد از دور دوم سفر‌های استانی دولت مردمی به این استان سفر کرد.

رئیس جمهور در سفر به بوشهر پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی را به عنوان ایرانی‌ترین فاز این مجمتع عظیم گازی افتتاح کرد.

افتتاح آب شیرین‌کن شماره ۲ بوشهر، دیدار با مردم این شهر و مردم شهرستان خور موج، دیدار با علمای شیعه و اهل سنت استان بوشهر، نشست تخصصی با سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی استان بوشهر و شرکت در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری استان بخشی از برنامه‌های سفر دو روزه آیت‌الله رئیسی به بوشهر بود.

رئیس جمهور مهرماه سال ۱۴۰۰ در قالب دور اول سفر‌های استانی به همراه جمعی از وزرا و معاونین خود به استان بوشهر سفر کرده بود.

سفر‌های استانی و دیدار مردمی و چهره به چهره مسئولان ارشد کشور در طول سال‌های گذشته مورد استقبال مردم قرار گرفته است. نکته مهم، اما ریشه‌یابی و برطرف کردن مشکلات مردم در جای جای ایران اسلامی است؛ به گونه‌ای که بعد از هر سفر مسئولان به استان‌های کشورمان مردم آن منطقه بتوانند طعم شیرین رفاه و آسایش بیشتر را در زندگی خود با تمام وجود بچشند. مردمی که همیشه به رغم مشکلات گوناگون و تحریم‌های ظالمانه دشمنان پای کار نظام بوده و هستند.

محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور طی روزهای گذشته از سفر استانی در سال جدید خبر داد و گفت: آیت الله رئیسی در چهارمین سفر استانی خود در دور دوم سفر‌ها اوایل اردیبهشت ماه به خوزستان سفر می‌کند. در این سفر برخی از طرح‌های مهم نفتی و پالایشگاهی به بهره برداری می‌رسد.

رئیس جمهور در دور اول سفر‌های استانی به بیش از ۳۰ استان سفر کرد و از نزدیک در جریان مشکلات و دغدغه‌های مردم قرار گرفت و دستورات لازم برای حل آن‌ها را صادر کرد.

 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *