شعب ویژه برای رسیدگی به بدحالی های اخیر دانش آموزان در دادگستری کل استان البرز تشکیل شد

10:17 - 16 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۲۸۲
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
شعب ویژه برای رسیدگی به بدحالی های اخیر دانش آموزان در دادگستری کل استان البرز تشکیل شد
رئیس کل دادگستری استان البرز از تشکیل شعب ویژه در دادسرا، محاکم بدوی و تجدیدنظر استان البرز جهت رسیدگی به عوامل دخیل در بدحالی های دانش آموزان و نیز اشخاصی که با دروغ پردازی ایجاد التهاب می‌کند، خبر داد.

خبرگزاری میزان - حسین فاضلی هریکندی به همراه دادستان و رئیس محاکم عمومی و انقلاب کرج، معاون قضایی رئیس کل و دبیر شورای تحول قضایی و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز با حضور در اداره کل اطلاعات استان البرز، فرا رسیدن هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) را به جهادگران این عرصه تبریک گفت.

رئیس کل دادگستری استان البرز در این دیدار با اشاره به اینکه میلاد حضرت، ولی عصر (عج) و هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) فرصتی برای تقدیر از زحمات جهادگران اطلاعاتی و تامین کنندگان گمنام امنیت در کشور است، تصریح کرد: در عرصه امنیتی و اطلاعاتی با ایثارگری و تلاش شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) توطئه‌های دشمنان مختلف خارجی و داخلی خنثی شده است.

وی در ادامه با اشاره به دستور مقام معظم رهبری در خصوص موضوع مربوط به بدحالی های دانش‌آموزان و لزوم پیگیری جدی در این خصوص، گفت: همانطور که رهبر عظیم الشان انقلاب، این اقدام را جنایت بزرگ و غیرقابل اغماض دانستند و خواستار اشد مجازات در مورد عوامل آن شدند، رئیس قوه قضائیه هم این اقدامات را از مصایق «مفسد فی الارض» اعلام داشته و خواستار رسیدگی ویژه و خارج از نوبت به این پرونده‌ها شدند.

رئیس کل دادگستری استان البرز در این دیدار با تاکید بر برخورد با مباشر، شریک، معاون، مسبب و هر کسی که به نحوی در بدحالی های دانش آموزان دخالت دارد به تعقیب قضایی کسانی که با دروغ و نشر اکاذیب در صدد التهاب آفرینی در جامعه هستند نیز اشاره کرد.

وی با یادآوری منویات رئیس قوه قضائیه، از تشکیل شعب ویژه در دادسرا، محاکم بدوی و تجدیدنظر استان البرز جهت رسیدگی به عوامل دخیل در بدحالی های دانش آموزان و نیز اشخاصی که با دروغ پردازی ایجاد التهاب می‌کند، خبر داد و متذکر شد: دستورات قضایی لازم جهت بررسی موضوع و شناسایی این اشخاص به مراجع انتظامی و اطلاعاتی استان صادر گردید و دادگستری کل استان البرز در صورت معرفی آنها، به این قبیل پرونده‌ها در اسرع وقت رسیدگی و احکام بازدارنده و عبرت آموز صادر خواهد کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *