پویش بزرگ «عهد می‌بندم» در راستای ترویج فرهنگ مهدویت برگزار می‌شود

8:54 - 16 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۲۵۲
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
پویش بزرگ «عهد می‌بندم» در راستای ترویج فرهنگ مهدویت برگزار می‌شود
مقدم، از برگزاری پویش بزرگ «عهد می‌بندم» خبر داد و گفت: این پویش به همت ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان تهران و در راستای اشاعه و تبلیغ فرهنگ مهدویت به مناسبت میلاد امام زمان (عج) در نیمه شعبان برگزار می‌شود.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی ساد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد تهران، مهدی مقدم» در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما) از استان تهران، با اشاره به برگزاری پویش «عهد می‌بندم» به مناسبت نیمه شعبان افزود: ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان تهران در راستای اشاعه و تبلیغ فرهنگ مهدویت، به مناسبت میلاد امام زمان (عج) در نیمه شعبان اقدام به برگزاری پویش «عهد می‌بندم» کرده است.

سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان تهران با اشاره به محور‌های برگزاری این پویش ادامه داد: مسابقه نقاشی و دلنوشته عهد می‌بندم، مسابقه لب خوانی یک دقیقه‌ای سرود «سلام فرمانده» در فضای مجازی، میثاق نامه منتظران، امضای طومار در مساجد با عنوان عهد منتظران و برگزاری کاروان شادی سرود میدانی از جمله بخش‌های این طرح محسوب می‌شود.

مقدم با اشاره به نحوه برگزاری مسابقه نقاشی عهد می‌بندم خاطرنشان کرد: نقاشی باید دارای پیامی از مهدویت و وظایف منتظران باشد و حتما در گوشه سمت چپ تصاویر و در پایین نقاشی نام کانون و مسجد مشخص باشد، همچنین پیام‌های نقاشی شده که با موضوع مسائل روز جامعه باشد دارای اهمیت ویژه خواهد بود.

سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان تهران با بیان اینکه مسابقه یک دقیقه‌ای لب خوانی سرود «سلام فرمانده» نیز از بخش‌های این پویش است، افزود: اجرای این سرود در معابر عمومی دارای اهمیت و امتیاز خواهد بود.

وی با اشاره به برگزاری مسابقه دلنوشته به امام زمان (عج) گفت: دلنوشته‌های شرکت‌کنندگان با عبارت عهد می‌بندم ارزیابی خواهند شد.

مقدم با بیان اینکه متن میثاق نامه به عنوان یکی از بخش‌های پویش، باید در اوقات نماز در مساجد خوانده شود، تصریح کرد: کانون‌ها باید متن واحدی را که از سوی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان تهران ارسال می‌شود، به صورت طومار تهیه و جهت جمع آوری امضاء در مساجد نصب کنند.

سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران خاطرنشان کرد: همچنین کاروان شادی سرود میدانی در محلات، اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های مختلف و حدالامکان با همکاری چند کانون از جمله برنامه‌هایی است که ذیل این طرح مورد توجه است.

وی با بیان اینکه به آثاری که بیشترین پسند را تا ساعت ۲۴ روز ۱۸ اسفند داشته باشند جوایز نفیسی اهدا می‌شود، گفت: آثار ارسالی در کانال سراسری "#پویش عهد- می‌بندم" در پیام رسان «بله» منتشر و به رای عموم گذاشته می‌شود.

 انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *