رحمتی: فوتبال ایران نتیجه‌گرا شده/ جای ملوان چند سال در لیگ خالی بود

17:30 - 15 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۱۷۳
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
رحمتی: فوتبال ایران نتیجه‌گرا شده/ جای ملوان چند سال در لیگ خالی بود
سرمربی تیم آلومینیوم اراک گفت: با اعتماد به بازیکنان جوان می‌توانیم لیگ پویا تری داشته باشیم.

خبرگزاری میزان - سیدمهدی رحمتی، سرمربی تیم آلومنیویم اراک در پایان یدار هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال مقابل ملوان بندر انزلی صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید.

*خیلی خوشحالم بعد از چندین سال دوباره به انزلی آمدم. لیگ ایران در این چند ساله جای ملوان را خالی می‌دید و خوب شد این تیم به لیگ برگشت. به مردم انزلی تبریک می‌گویم. مازیار زارع و پژمان نوری سال‌ها در تیم‌های بزرگ ایران بازی کردند و در تیم ملی با هم همبازی بودیم. تیم خوب و ساختارمندی را شاختند. استادیوم را دیدم خوشحال شدم. امیدوارم در هر شهری استادیوم بازسازی شود.  

*درباره بازی باید بگویم که از بعد از بازی رفت که ملوان را در اراک شکست دادیم هر دو تیم تغییراتی کردند. ملوان تغییرات اساسی داشت و از نتایج این تیم مشخص است. تیم ما هم شرایط روحی روانی بهتری دارد. هر دو تیم دنبال بازی کردن بودند و تیمی دنبال وقت کشی نبود. با احترام به ملوان برای ۳ امتیاز به انزلی آمده بودیم.   برای یک امتیاز اینجا نیامدیم. توپ زاپاتا به تیر خورد، اما اگر گل شده بود  شرایط بازی فرق می‌کرد. تماشاگران بازی خوبی را دیدند. بازی درگیرانه و پر موقعیتی بود.‌ای کاش بازی با ۲ گل بازی مساوی می‌شد نه ۲ پنالتی.

* برای من جای سوال داشت. اکرمی امروز با جسارت خوب سوت زد، اما برخی از اعتراض‌ها طبیعی است. روی صحنه‌ای که داور به بازیکن ملوان کارت زرد داد ما صدای پای بازیکن خودمان را شنیدیم. احساس می‌کردیم باید اخراج می‌شد. طبیعی بود  اعتراض کنیم، اما به نظر داور احترام می‌گذاریم.

*درباره داوری؟ همه کاری در دنیا شدنی است. بار‌ها درباره تیم خودم حرف زدم. چند بازیکن ۲۰ ساله داریم که می‌توانند که در تیم ملی باشند. فوتبال ما به سمت نتیجه گرا بودن پیش می‌رود و مدیران خیلی زود مربیانی که نتیجه نمی‌گیرند عوض می‌کندن برای همین خیلی از بازی‌ها مساوی می‌شود یا کم گل است. با اعتماد به بازیکنان جوان می‌توانیم لیگ پویا تری داشته باشیم.

*درباره کلاف سردرگم انتخاب کادرفنی تیم ملی و اینکه هجمه کادرفنی تیم‌ها به داوران؟ درباره سوال اول شما باید بگویم که هر زمان به من پست و مقامی دادند که تصمیم گیر بودم درباره مسائلی که به من مربوط می‌شود صحبت می‌کنم. درباره مسائلی که به من ارتباطی ندارد حرف نمی‌زنم.

*درباره اعتراض‌ها باید بگویم من خودم مخالف این موضوع هستم. من هیچ اعتراضی نکردم. اگر حرفی زدم هم با داور چهارم بود. یکی درباره صحنه‌ای بود که آقای اکرمی در هجده قدم ملوان روی آزادی خطا اعلام کرد و چند صحنه دیگر بود. ما یک بر صفر عقب بودیم و استرس بالاست. شرایط به شکلی است که کادرفنی و بازیکنان روی نیمکت تحت فشار هستند. در رختکن به بازیکنان گفتم اگر از موضع پایین بازی می‌کردیم برنده ما بودیم. به خاطر نتایج چند بازی اخیر با تیم‌های بالا جدول مقداری شاید غرور یا شاید اعتماد به نفس بالا رفته بود. فکر می‌کردیم می‌توانیم برنده باشیم، اما نشد. باید همه تیم‌ها را هم سطح خودمان ببینیم. به بازیکنانم ایمان دارم و می‌دانم کار‌های بزرگ رقم می‌زنند. در حال حاضر شرایطی داریم که اعضای باشگاه و هیات مدیره کنار تیم بیایند و از این تیم حمایت کنند و گرنه بعد از تعطیلات سال آینده اتفاقات بدی برای ما می‌افتد

*زمین که خوب بود، اما اگر بیشتر به زمین آب می‌دادند زمین خیس می‌شد و بازیکنان مجبور می‌شدند کفش دیگری استفاده کنند. بازیکنان دوست دارند از کفش راحت استفاده کنند. زمین بین خشک و خیس بود. اگر زمین بیشتر آب می‌خورد سرعت بازی بهتر می‌شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *