بندر خشک ریلی تهران افتتاح شد

15:38 - 15 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۱۳۹
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
بندر خشک ریلی تهران افتتاح شد
وزیر راه‌وشهرسازی از سرمایه‌گذاری یک هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی در بندر خشک ریلی تهران خبر داد و گفت: در حال پیگیری برای ایجاد بندر خشک در استان‌های اصفهان و خراسان جنوبی هستیم.

خبرگزاری میزان _ مهرداد بذرپاش با اشاره به تمرکز کشور‌ها بر بنادر خشک، اظهار کرد: بندر خشک ریلی تهران می‌تواند در خدمت تجارت و اقتصاد کل کشور قرار گیرد که مزایای متعددی از جمله از بین‌رفتن معطلی برای حمل کالا، دارد و این بندر ریلی برای منطقه نیز دستاورد‌های زیادی به همراه خواهد داشت.

وزیر راه‌وشهرسازی از سرمایه‌گذاری یک هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی برای بندر خشک ریلی تهران خبر داد و افزود: این بندر خشک در زمینی به وسعت ۵۵ هکتاری ساخته شده و از امروز این بندر وارد مدار شده خدمات‌رسانی گمرک نیز در آن آغاز می‌شود.

وی همچنین از دستور کار قرار داشتن توسعه بنادر خشک در مناق دیگر کشور خبر داد و اضافه کرد: در این راستا در اصفهان، خراسان‌جنوبی و غرب کشور ایجاد بنادر خشک در حال پیگیری است تا مردم از منافع آن منتفع شوند.

به گزارش وزارت راه‌وشهرسازی، فاز اول بندر خشک ریلی تهران در مرکز تقاطع کریدور‌های بین‌المللی و ریلی شرق - غرب و شمال – جنوب در ۲۰ کیلومتری شهر تهران و مجاورت شهرستان اسلامشهر قرار دارد.

کاهش زمان ترخیص کالا‌های وارداتی، کاهش مصرف سوخت، کاهش زمان رسوب کالا در گمرک، انجام تشریفات کالا‌های صادراتی در مجاورت پایتخت، اشتغالزایی و رونق تولید، از جمله مزایای این طرح راهبردی است.

انتهای پیام/

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *