سلیمی: بین نسل‌های وزنه‌برداری فاصله افتاده/ گزینه خارجی برای هدایت تیم ملی منتفی است

12:43 - 15 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۰۸۲
سلیمی: بین نسل‌های وزنه‌برداری فاصله افتاده/ گزینه خارجی برای هدایت تیم ملی منتفی است
نایب رییس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: گزینه خارجی منتفی است، چون باید ماهی حداقل ۱۰ هزار دلار برای مربی خارجی بدهیم.

خبرگزاری میزان - بهداد سلیمی، نایب رییس فدراسیون وزنه‌برداری در پایان مجمع انتخاباتی این فدراسیون صحبت‌هایی انجاد که در زیر می‌خوانید.

*از اعضای مجمع بابت اعتمادی که داشتند متشکرم. کار ما چند ماهی است شروع شده و در مسیر استعدادیابی و استعدادپروری برای قهرمان‌سازی المپیک و جهانی بوده‌ایم. فاصله‌ای بین نسل‌های ما افتاده و امیدوارم شاهد معرفی نسل جدید وزنه برداری ایران به دنیا باشیم. مشکلات زیادی را در بحث زیرساختی داریم مثل کمپ تیم ملی که امیدواریم بازسازی آن را در سریعترین زمان انجام بدهیم و کمپ‌های جدیدی را در استان‌ها ایجاد کنیم.

*باید اعزام‌های باکیفیتی داشته باشیم و از مسابقات هم دست پر برگردیم. با توجه به مشکلات مالی کار خیلی سخت است و شرایط مناسبی نیست. تلاش کردیم شرایط را بهتر کنیم و با این رای قاطع نشان دادیم تا حد زیادی جامعه وزنه‌برداری را همراه خودمان کردیم. سعی می‌کنیم کار را با همین انگیزه ادامه بدهیم و در آینده نزدیک وزنه برداری را به جایگاهی که استحقاقش بوده، برسانیم.

*پرچم المپیک ۲۰۱۲ لندن که پس از مدال طلا و نقره من و سجاد بوده را سجاد نگه داشته و خودم خبر نداشتم. او ۲ یا ۳ هفته پیش به فدراسیون آورد و امروز می‌خواهیم به موزه ملی المپیک این پرچم را تقدیم کنیم.

*بحث سرمربیگری تیم ملی را باید بگویم که زمان ریاست گذشته اتفاق بدی افتاد که قراردادی در ۲ روز آخر بسته شد و هزینه‌های زیادی برای ما در آن قرارداد وجود داشت. این کار در زمان ما نباید صورت می‌گرفت تا فدراسیون تعیین‌تکلیف شود و دست کاندیدای منتخب باز باشد. از امروز یکی از اولویت‌های ما در فدراسیون بحث سرمربی تیم‌های ملی است. کمی دیر شده، اما استدلال کمیته فنی و فدراسیون این بوده که صبر کنیم تا انتخابات برگزار و رئیس جدید تعیین شود. گزینه خارجی هم منتفی است، چون نرخ ارز کمرشکن است و باید ماهی حداقل ۱۰ هزار دلار برای مربی خارجی بدهیم.

*حضور مربی خارجی الان قابل انجام نیست، اما شاید در آینده به آن سمت برویم. با همین ترکیب هم قرار است کمیته فنی را پیش ببریم و کمیته هم آن قدر وزن دارد که انتخاب‌های درستی انجام بدهد. تصمیمات این کمیته، فنی و خوب است. انوشیروانی هم نظرش از روز اول این بود در حوزه فنی ورود نکند.

*رضازاده رای اکثریت را آورد و نظر مجمع این بوده. گزینه‌های انوشیروانی هم با اعضای مجمع انتخاب شدند.

*وزارت ورزش از ما یک برنامه‌ای برای سال آتی خواست و یک برنامه ۴ ساله که بررسی کردیم، برای سال آتی برای پیش بردن برنامه‌ها مثل اعزام و اردو‌ها و هیات‌ها و ساخت و ساز حداقل ۱۰۰ میلیارد بودجه می‌خواهیم. در تلاشیم و دیشب هم در مجلس بودیم که بودجه خوبی را در ردیف‌ها بگیریم که مشکل مالی نداشته باشیم. در حال رایزنی با سازمان برنامه و مجلس هم هستیم و امیدواریم به نتیجه خوبی برسیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *