۶۰۰ مجوز پرواز فوق‌العاده برای نوروز صادر شد

9:02 - 15 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۰۰۴
دسته بندی: فضای مجازی ، عمومی
۶۰۰ مجوز پرواز فوق‌العاده برای نوروز صادر شد
سخنگوی سازمان هواپیمایی از صدور ۶۰۰ مجوز پرواز فوق العاده در مسیر‌های داخلی و خارجی برای نوروز ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: ۵۵۰۰ پرواز برنامه‌ای نوروزی در مسیر‌های داخلی برای شرکت‌های هواپیمایی برنامه ریزی شده است.

خبرگزاری میزان _ فارس نوشت: جعفر یازرلو درباره پرواز‌های نوروزی اظهار داشت: برای عملیات پرواز‌های نوروزی سال ۱۴۰۲ که از ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ آغاز می‌شود و تا ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت حدود ۵ هزار و ۵۰۰ پرواز برنامه‌ای و منظم در مسیر‌های داخلی برای شرکت‌های هواپیمایی داخلی برنامه ریزی شده است.

وی افزود: سازمان هواپیمایی کشوری به منظور رفاه حال مسافران، خدمت رسانی بیشتر به مردم و همچنین باتوجه به افزایش تقاضا برای مسافرت‌های نوروزی، علاوه بر مجوز پرواز‌های برنامه ای، حدود ۳۵۰ مجوز فوق العاده برای مسیر‌های داخلی در بازه زمانی مذکور صادر کرده است.

یازرلو، کاهش تاخیرات، توانایی، توانمندی و پاسخ گویی مناسب و به موقع توسط شرکت‌های هواپیمایی را از جمله شروط سازمان هواپیمایی کشوری در موافقت با صدور مجوز‌های بیشتر در مسیر‌های داخلی و خارجی در عملیات نوروزی امسال عنوان کرد.

وی گفت: چنانچه شرکت‌های هواپیمایی تقاضای افزایش پرواز بیشتر در بازه زمانی مذکور را داشته باشند این در خواست از سوی سازمان هواپیمایی کشوری مورد اجابت قرار خواهد گرفت.

* پرواز‌های خارجی کاهش یافته است

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به ابهامات مطرح شده در خصوص افزایش پرواز‌های خارجی گفت: پرواز‌های خارجی نه تنها افزایش نیافته بلکه به دلایل افزایش نرخ ارز و تحولات بازار و شرایط کشور ترکیه بعد از وقوع زلزله، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش مواجه بوده است.

وی تصریح کرد: تعداد ۲۲۰۰ مجوز پرواز‌های برنامه‌ای و تقویمی توسط سازمان هواپیمایی کشوری صادر شده که با مجوز حدود ۲۵۰ پرواز فوق العاده در مسیر‌های خارجی موافقت شده است.

یازرلو با تاکید بر اینکه حفظ و استمرار خطوط پروازی در ۳۶ مقصد خارجی برای اقتصاد ملی و شرکت‌های هواپیمایی ضروری است، گفت: علاوه بر استفاده هموطنان عزیزمان در این پروازها، دانشجویان، موضوعات حوزه درمانی، اقتصادی و تجاری نیز مورد توجه قرار دارند.

انتهای پیام/
 
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *