قربانی: هندی‌ها اجازه ورود سلاح تیراندازان کشورمان را نمی‌دهد

12:21 - 14 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۱۸۷۲
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
قربانی: هندی‌ها اجازه ورود سلاح تیراندازان کشورمان را نمی‌دهد
رئیس فداسیون تیراندازی گفت: اگر بخواهیم تیراندازان را به هند اعزام کنیم، اما سلاح به دستشان نرسد مشکل ایجاد خواهد شد چرا که در مسابقات کشور میزبان به ما سلاح نمی‌دهند اگر هم سلاحی بدهند به درد کار ما نمی‌خورد.

خبرگزاری میزان - مرتضی قربانی در خصوص آخرین وضعیت اعزام تیراندازان به جام جهانی هند اظهار داشت: در سال ۱۴۰۱ برای اعزام تیراندازان تفنگ، تپانچه و اهداف پروازی تلاش‌های زیادی کردیم و ورزشکاران‌مان به ۸ کشور اعزام و ۱۰ مدال رنگارنگ کسب کردند. در خصوص جام جهانی هندوستان هم از دو ماه پیش برنامه‌ریزی کردیم و به صورت مستمر پیگر این موضوع بودیم. 

وی در ادامه افزود: در این زمینه مشکل ویزا و بلیط وجود ندارد، اما از دهلی به بوپال مشکل انتقال سلاح و مهمات داریم. برای حل این مشکل تیراندازان باید از دهلی با ماشین بروند که ۱۶ تا ۱۷ ساعت راه است بعلاوه اجازه حمل سلاح را از طریق زمینی هم نمی‌دهند.

رئیس فداسیون تیراندازی تاکید کرد: خطوط هواپیمایی هندوستان هنوز با ما همکاری لازم را انجام نداده است و امروز هم پیگیری کردیم، اما پاسخ روشنی دریافت نکردیم. در تلاشیم از طریق وزارت امور خارجه و سفارت ایران در هند مشکل انتقال سلاح را حل کنیم.

قربانی در پایان خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم تیراندازان را به هند اعزام کنیم، اما سلاح به دستشان نرسد مشکل ایجاد خواهد شد چرا که در مسابقات کشور میزبان به ما سلاح نمی‌دهند اگر هم سلاحی بدهند به درد کار ما نمی‌خورد و هر تیرانداز باید با سلاح خودش مسابقه دهد لذا در تلاشیم که این مشکل حل و تیراندازان اعزام شوند.

جام جهانی تیراندازی از ۲۹ اسفند ماه تا ۷ فروردین ماه در بوپال هندوستان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *