عرضه سراسری پوشاک با ۲۰ درصد تخفیف از دوشنبه

10:29 - 14 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۱۸۴۱
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
عرضه سراسری پوشاک با ۲۰ درصد تخفیف از دوشنبه
مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صمت از برگزاری پویش «به صرفه بازار پوشاک» از ۱۵ تا ۲۶ اسفند سال‌جاری و به‌صورت برگزاری نمایشگاه‌های عرضه پوشاک، با ارائه تخفیف حداقل ۲۰ درصدی در سطح اصناف و استفاده از سکو‌های دیجیتال فروش، خبر داد.

خبرگزاری میزان _ محسن گرجی، مدیرکل دفتر صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صمت، در رابطه با برگزاری پروژه «به‌صرفه بازار پوشاک» گفت: همواره در روز‌های پایانی سال جشنواره فروش‌های فوق‌العاده داشتیم و امسال هم شبیه سال‌های قبل و البته با یک نوآوری این برنامه را داریم.

وی افزود: امسال یک برنامه متمرکز و متحدالشکل با عنوان «به‌صرفه بازار پوشاک» در تمام استان‌های کشور اجرا می‌شود و فروشندگان از ۱۵ تا ۲۶ اسفند محصولات خود را برای فروش با حداقل ۲۰ درصد تخفیف عرضه می‌کنند.

مدیرکل دفتر صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صمت با بیان اینکه عرضه پوشاک از طریق نمایشگاه‌ها و همچنین توسط برخی اصناف و از طریق فروشگاه‌ها انجام می‌شود، ادامه داد: امسال با ابتکاری جدید، این عرضه‌ها علاوه بر روش‌های قبلی و فیزیکی فروش، با استفاده از سکو‌های دیجیتال انجام می‌شود و چهار پلتفرم یا سکوی فروش «با سلام»، «دیجی استایل»، «کسبینو» و «بانی‌مد» برای عرضه پوشاک شب عید با تخفیف ۲۰ درصد و بیش از ۲۰ درصد اعلام آمادگی کرده‌اند.

فروشنده، در گران‌فروشی سودی ندارد

وی با بیان اینکه در سطح برخی اصناف نیز پوشاک و کیف و کفش با تخفیف ۲۰ درصد یا بیشتر عرضه می‌شود، تصریح کرد: تاکنون بیش از ۶۰ هزار غرفه در این سکو‌ها ایجاد و از دورترین نقاط کشور در این سکو‌ها غرفه گرفتند. در این راستا، افراد می‌توانند با یک گشت‌و‌گذار و جست‌وجو در فضای مجازی و پلتفرم‌های یاد شده، کالای مدنظر خود را با قیمت مناسب پیدا کنند، به‌طوری که تولیدات برخی برند‌ها با تخفیف‌های تا ۸۰ درصدی موجود است.

گرجی با اشاره به رضایتمندی از این طرح اضافه کرد: الگوریتم این سکو‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده که غرفه‌های دارای بیشترین رضایتمندی، در اول صفحه قرارداده شده‌اند. به لحاظ قیمتی نیز همین روش حاکم است پس هیچ فروشنده‌ای در گران‌فروشی سودی ندارد.

هدف‌مان عرضه پوشاک به صرفه است

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این پویش عرضه پوشاک به صرفه است با این تعبیر که نسبت قیمت به کیفیت، مطلوب است، اضافه کرد: عرضه پوشاک شب عید با تخفیف در تهران در سه نمایشگاه بوستان گفتگو، مصلی و پارک ارم انجام شده و در تمام مراکز استان‌ها نیز نمایشگاه برگزار می‌شود.

به گزارش شاتا، مدیرکل دفتر صنایع منسوجات و پوشاک وزارت صمت با بیان اینکه قاچاق کالا در سطح عرضه‌های فیزیکی و نمایشگاه‌ها هم وجود دارد و نمی‌توان صرفاً گفت که سکو‌های دیجیتال پوشاک قاچاق می‌فروشند، در مورد بالا بودن قیمت پوشاک و کاهش تقاضا، اظهار کرد: تلاش این است که برای شب عید، مکان‌های فروش تضمینی کالا با قیمت مناسب را اطلاع‌رسانی کنیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *