لیگ برتر والیبال| پیکان به هراز رسید/ یاران موسوی از صعود به نیمه نهایی بازماندند

۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۷:۱۰
کد خبر: ۴۷۰۰۳۷۲
دسته بندی‌: ورزشی ، توپ و تور
لیگ برتر والیبال| پیکان به هراز رسید/ یاران موسوی از صعود به نیمه نهایی بازماندند
پیکان تهران با پیروزی ۳ بر صفر مقابل نیان الکترونیک خراسان در بازی سوم پلی‌آف لیگ برتر والیبال مردان موفق به صعود به مرحله نیمه نهایی شد.

خبرگزاری میزان - دیدار سوم تیم‌های نیان الکترونیک خراسان و پیکان تهران در مرحله نخست پلی‌آف لیگ برتر مردان امروز (جمعه پنجم اسفند) در سالن فدراسیون والیبال برگزار شد.

در دیدار رفت، شاگردان پیمان اکبری در پیکان سه بر صفر به پیروزی رسیدند و در دیدار برگشت شاگردان حامد صمدی در تیم نیان سه بر صفر حریف را شکست دادند تا از نظر برد یک بر یک مساوی شوند و رقابت دو تیم برای صعود به مرحله نیمه‌نهایی به مسابقه سوم کشیده شود که امروز برگزار شد.

شاگردان پیمان اکبری در این مسابقه سه بر صفر حریف خود را شکست دادند تا در مجموع مرحله یک چهارم نهایی دو بر یک نیان را شکست دهند و به عنوان چهارمین تیم، راهی مرحله نیمه‌نهایی شوند.

نیان الکترونیک خراسان در این مسابقه با امتیاز‌های ۲۳ بر ۲۵، ۲۱ بر ۲۵ و ۲۰ مغلوب پیکان شد تا به کار خود در لیگ برتر مردان سال ۱۴۰۱ پایان دهند.

در ست نخست این دیدار که بیشترین تعداد تماشاگران را به سالن فدراسیون والیبال کشانده و با تشویق فراوان آن‌ها از تیم‌هایشان آغاز شد، نیانی‌ها از همان ابتدا با کسب دو امتیاز پیاپی مسابقه را پرشور آغاز کردند و با وجود تلاش‌های فراوان پیکان اختلاف امتیاز را به پنج رساندند البته در ادامه شاگردان پیمان اکبری هم پرتلاش‌تر ظاهر شده و فاصله امتیاز با حریف را به عدد یک کاهش دادند. این جدال تنگاتنگ تا امتیاز ۲۰ ادامه یافت تا سرانجام پیکانی‌ها در پوئن ۲۲ از حریف پیشی گرفتند و در نهایت این ست را ۲۵ بر ۲۳ به نفع خود به پایان رساندند.

ست دوم هم با تلاش بیشتر شاگردان حامد صمدی آغاز شد و در امتیاز ۶ بر ۲ پیمان اکبری یک بار دیگر تایم استراحت گرفت تا به شاگردانش نکته‌های لازم را منتقل کند تا این اختلاف را کاهش دهند. این تایم استراحت باعث شد پیکانی‌ها به امتیاز حریف نزدیک شده و در نهایت در امتیاز ۹ با نیان مساوی شوند. البته نیانی‌ها بیکار ننشستند و یک بار دیگر اختلاف امتیاز را به عدد سه رساندند، اما این پیکان بود که با استفاده از تجربه این ست را هم با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به پایان رساند.

ست سوم هم با برتری شاگردان حامد صمدی آغاز شد و در این ست هم دو تیم جدالی تنگاتنگ داشته و با امتیازاتی نزدیک پیش رفتند. هر چند نیانی‌ها تلاش زیادی برای شکست پیکان داشتند، اما پیکانی‌ها با بهره‌وری از تجربه این مسابقه را با امتیاز ۲۵ بر ۲۰ به نفع خود به پایان رساندند تا فاتح این جدال سخت باشند.

دو تیم در مرحله مقدماتی نیز دوبار به مصاف هم رفتند که در هر دو مسابقه نیان الکترونیک خراسان موفق به شکست حریف شد. پیکانی‌ها در هفته دهم مرحله مقدماتی سه بر دو و در هفته بیست و سوم سه بر یک مغلوب نیان شده بودند.

تیم پیکان در مرحله نیمه‌نهایی لیگ برتر مردان که از ۱۰ تا ۱۴ اسفند در سالن فدراسیون والیبال پیگیری خواهد شد به مصاف لبنیات هراز آمل می‌رود.

در دیگر دیدار مرحله نیمه‌نهایی تیم پاس گرگان به مصاف شهداب یزد مدافع عنوان قهرمانی خواهد رفت.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *