تاکید وزیر امور خارجه بر جایگاه مهم عراق در تحولات منطقه‌ای

۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۶:۴۳
کد خبر: ۴۷۰۰۲۷۳
تاکید وزیر امور خارجه بر جایگاه مهم عراق در تحولات منطقه‌ای
وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با هادی العامری، رئیس ائتلاف فتح در بغداد:، ضمن تاکید بر جایگاه مهم عراق در تحولات منطقه ای، به بررسی آخرین وضعیت روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای پرداخت.

خبرگزاری میزان – بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، روز پنجشنبه، چهارم اسفند، وزیر امور خارجه با هادی العامری، رئیس ائتلاف فتح و از رهبران چارچوب هماهنگی شیعی در عراق، ملاقات نمود.


در این دیدار، امیرعبداللهیان ضمن ابراز خرسندی از تشکیل دولت فراگیر در عراق، این موفقیت را به آقای العامری و اعضای چارچوب هماهنگی شیعی تبریک گفت.


وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تاکید بر جایگاه مهم عراق در تحولات منطقه ای، به بررسی آخرین وضعیت روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای پرداخت.


امیرعبداللهیان با اشاره به برخی نگرانی‌های امنیتی ناشی از حضور جریان‌های ضدانقلاب و تجزیه طلب در اقلیم کردستان عراق، توسعه همکاری‌های امنیتی دو کشور و رفع اینگونه تهدیدات را از اولویت‌های تهران دانست.


هادی العامری ضمن ادای احترام به شهید سردار سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و یادآوری نقش بی بدیل سردار سلیمانی در برقراری ثبات و امنیت در منطقه، بر ضرورت تقویت همکاری‌های امنیتی دو کشور تاکید نمود.


العامری با اشاره بر اصول قانون اساسی عراق مبنی بر ممنوعیت استفاده از سرزمین عراق جهت هرگونه تهدید به همسایگان، حضور جریانات مخالف ج ا ایران در اقلیم کردستان را مخالف منافع اقلیم و عراق دانست.


گفتنی است در این ملاقات، المندلاوی، معاون اول پارلمان عراق، ابوجعفر الاسدی، وزیر کار و برخی نمایندگان پارلمان نیز حضور داشتند. 


انتهای پیام/


برچسب ها: وزیر امور خارجه

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *