تاکید وزیر امور خارجه بر تعاملات متقابل مسیحیان ایران و عراق 

۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۱:۱۵
کد خبر: ۴۷۰۰۲۶۷
تاکید وزیر امور خارجه بر تعاملات متقابل مسیحیان ایران و عراق 
وزیر امور خارجه در دیدار با رایان الکلدانی، رئیس جنبش بابلیون ضمن تشکر از این حق شناسی ارزشمند جامعه مسیحیان عراق، جامعه مسیحیان ایران را از هم میهنان شریف و غیرتمند کشور دانسته و بر تعاملات متقابل مسیحیان ایران و عرای تاکید نمود. 

خبرگزاری میزان – بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت امورخارجه، روز پنجشنبه چهارم اسفند ماه، رایان الکلدانی، رئیس جنبش بابلیون به همراه خانم ایفان فائق جابرو، وزیر مهاجرت عراق با امیرعبداللهیان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد دیدار نمودند.

 

در این دیدار، وزیر خارجه کشورمان، ویژگی سردار سلیمانی در مبارزه با داعش را، احترام و همیت ویژه به اقلیت مذهبی و مسیحیت در عراق دانست.


رئیس جنبش بابلیون در این دیدار، به تشریح اقدامات و خدمات منحصر بفرد سردار سلیمانی به جامعه مسیحیت در عراق پرداخته و تصریح نمود که جامعه مسیحیان عراق، حاج قاسم را متعلق به خود می‌دانند و امنیت خود را مرهون رشادت‌های این سردار بزرگ ایران می‌باشند. 


امیرعبداللهیان ضمن تشکر از این حق شناسی ارزشمند جامعه مسیحیان عراق، جامعه مسیحیان ایران را از هم میهنان شریف و غیرتمند کشور دانسته و بر تعاملات متقابل مسیحیان ایران و عرای تاکید نمود. 

انتهای پیام/


برچسب ها: وزیر امور خارجه

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *