وزیر امور خارجه خواستار نهایی شدن اقدامات طرف عراقی در خصوص پرونده ترور شهید سردار سلیمانی شد

۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۲:۰۲
کد خبر: ۴۷۰۰۲۶۲
وزیر امور خارجه خواستار نهایی شدن اقدامات طرف عراقی در خصوص پرونده ترور شهید سردار سلیمانی شد
وزیر امور خارجه در دیدار با فائق زیدان با اشاره به اقدامات حقوقی جامع ایران در خصوص پرونده پی گیری ترور شهید سردار سلیمانی، خواستار نهایی شدن اقدامات طرف عراقی در خصوص این پرونده شد.

خبرگزاری میزان - بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان در ادامه دیدار‌های خود در بغداد با مقامات عراقی، روز پنجشنبه، چهارم اسفندماه با فائق زیدان رئیس شورای عالی قضایی عراق دیدار و در خصوص موضوعات مختلف تبادل نظر نمود.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن ابلاغ سلام‌های گرم رئیسی رئیس جمهور و حجت الاسلام اژه ای، دعوت رسمی رییس قوه قضائیه کشورمان از مقام قضایی عراق جهت سفر به ایران را به اطلاع رساند.

امیرعبداللهیان با اشاره به اقدامات حقوقی جامع ایران در خصوص پرونده پی گیری ترور شهید سردار سلیمانی، خواستار نهایی شدن اقدامات طرف عراقی در خصوص این پرونده شد.

ایشان در ادامه با تشریح آخرین وضعیت روابط تهران - بغداد، از تلاش‌های فائق زیدان جهت تشکیل کمیته عالی امنیتی بین دوکشور تشکر نموده و تاکید نمود که حضور برخی گروهک‌های جدایی طلب و ضد انقلاب در اقلیم کردستان عراق، نه تنها تهدیدی برای امنیت ج ا ایران، بلکه تهدیدی برای امنیت کردستان عراق و بغداد نیز می‌باشد.

فائق زیدان نیز در این دیدار، ضمن تشکر از سلام‌های ریاست جمهوری و پیام دعوت حجت الاسلام اژه ای، به تشریح اقدامات همه جانبه قضایی طرف عراقی جهت صدور کیفرخواست علیه مباشرین و طراحان عملیات ترور شهیدان سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس و همراهانشان پرداخته و بر عزم ملی و جدی عراق در محاکمه عوامل این ترور تاکید نمود.

انتهای پیام/


برچسب ها: وزیر امور خارجه

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *