معاون راهبردی قوه قضاییه: امروز باید ظرفیت خیرین را برای تقویت اشتغال‌زایی زندانیان بکار گرفت/ برای توسعه اشتغال در زندان‌ها آمادگی کامل داریم

۰۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۵:۴۴
کد خبر: ۴۷۰۰۰۰۵
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، عمومی
معاون راهبردی قوه قضاییه گفت: حمایت و مراقبت پس از خروج زندانیان جای تقویت دارد. مثل حذف سوءپیشینه از سابقه افراد تا بتوان برای مجوز اشتغال افراد آزادشده، سهولت لازم را دید و البته با پیگیری‌های صورت گرفته خوشبختانه به نتایج خوبی هم رسیده ایم.

برگزاری میزان_ صاحبکار خراسانی در مراسم گردهمایی هم‌افزایی توسعه اشتغال زندانیان گفت: امروز باید توسعه اشتغال زندانیان را درقالب چند محور دنبال کرد؛ این مسئولیت نه‌فقط برعهده روسا و مدیران‌کل زندان‌ها بلکه همه مدیران استانی از روسای‌کل دادگستری گرفته تا سایر مدیران اجرایی باید پای کار بیایند تا رشد اشتغال در زندان‌ها ارتقا یابد.

معاون راهبردی قوه قضائیه با تأکید بر اینکه اشتغال زندانیان را جز اولویت‌های مدیران و مطالبات خود می‎دانیم، یادآور شد: در سطح قوه مجریه مثل استاندار هم این مطالبه را پیگیری می‌کنیم و البته لازم است که در سطح ملی و در قوه قضائیه نیز این هم‌فکری را تقویت نمائیم که نمونه آن بودجه مصوب مجلس برای رونق اشتغال و حرفه‌آموزی در مراکز اصلاحی‌وتربیتی است.

وی با بیان اینکه لازم است همه زندانیان را از اشتغال منتفع کرد، گفت: باید به سمت جذب شرکت‌های خصوصی و سایر نهادهای کارآفرین رفت و صرفا به داشته‌های بنیاد تعاون زندانیان بسنده نکنیم.

صاحبکار خراسانی درآمد زندانیان از حوزه اشتغال را نشان از کیفیت اشتغال‌زایی دانست و افزود: نه‌فقط کمیت و آمار زندانیان شاغل بلکه کیفیت این قضیه نیز قطعا مهم است و برنامه‌ریزی باید بسمتی برود که

درآمد واریزی برای زندانی شاغل، متناسب با تورم جامعه افزایش یابد. ضرورت دارد تمام فعالیت بنیاد تعاون زندانیان، اشتغال زایی زندانیان باشد.

وی ایجاد رغبت برای زندانیان در حرفه آموزی و اشتغال را اشاره کرد و درباره حمایت پس از خروج نیز گفت:  حمایت و مراقبت پس از خروج زندانیان جای تقویت دارد. مثل حذف سوءپیشینه از سابقه افراد تا بتوان برای مجوز اشتغال افراد آزادشده، سهولت لازم را دید و البته با پیگیری‌های صورت گرفته خوشبختانه به نتایج خوبی هم رسیده ایم.

معاون راهبردی قوه قضائیه ادامه داد: تلاش کنیم همه خیرین را برای اشتغال زندانیان پای کار بیاوریم. چه خوب است که جشنواره‌های مختلفی داشته باشیم تا اشتغال زندانیان را درمعرض علاقه مندی خیرین قرار دهیم.
وی در پایان با بیان اینکه نه‌فقط اشتغال‌زایی بلکه برای فروش محصولات زندانیان و برندسازی‌های متنوع باید اقدام شاخصی داشت، از آمادگی معاونت راهبری قوه قضائیه برای بکارگیری حداکثری امکانات برای تقویت و رونق حرفه‌آموزی و اشتغال زندانیان تأکید داشت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *