نیاز به جذب سرمایه گذاری‌های جدید در تولید گندله سنگ آهن داریم

17:32 - 01 ارديبهشت 1394
کد خبر: ۴۶۹۹۱
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
خبرگزاری میزان: وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: با کمبود گندله آهن مواجه هستیم که می بایست تلاش خود را برای جذب سرمایه گذاری‌های جدید در این بخش معطوف کنیم.

: وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: با کمبود گندله آهن مواجه هستیم که می بایست تلاش خود را برای جذب سرمایه گذاری‌های جدید در این بخش معطوف کنیم.

به گزارش میزان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران محمد رضا نعمت زاده  در نشست پایش 33 طرح کنسانتره و سنگ آهن ؛ با اشاره به اینکه باید از خام فروشی مواد معدنی بطور جد پرهیز شود ، افزود : بهتر است محل اجرای پروژه های معدنی اعم از کنساتره و گندله نزدیک اسکله ها ؛ جاد ه های ترانزیت و خطوط ریلی باشد تا جابه جایی بطور ساده و سریع صورت گیرد.

وزیرصنعت، معدن وتجارت تصریح کرد : هیچ پروژه معدنی نباید متوقف شود و اگر صاحب پروژه ای احساس می کند که توانایی ادامه راه را ندارد پس از اعلام به این وزارتخانه ، می توان آن را به افراد ذی صلاح واگذار کرد.

به گفته نعمت زاده؛ انتخاب پیمانکار مناسب ؛ تجهیزات بکار گرفته شده در اجرای طرحهای معدنی ،اعمال مدیریت زمان ، جانمایی مناسب برای اجرای پروژه ها؛ انجام سرمایه گذاریهای جدید در جاهای مستعد و نزدیک به دریای آزاد ،استاندارد سازی ؛ تعامل با بانکهای عامل از دیگر مواردی است که صاحبان پروژه های معدنی می بایست درامورات خود بکار گیرند.

وزیر صنعت، معدن وتجارت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جهت گیری اصلی ما برای تولید 50 الی 60 میلیون تن فولاد است که این مهم با تکمیل زنجیره تولید فولاد واکتشافات جدید معدنی با وجود منابع وافر و ارزان نیروی کار و انرژی در کشور ، محقق می شود.

مهندس نعمت زاده در ادامه یادآور شد : در زمینه سیمان ایران یکی از بزرگترین صادرکنندگان سیمان است که می تواندعلاوه بر تامین نیاز داخلی و تحقق تامین مواد اولیه برای ساخت جاده های بتنی کشوربا افزایش ظرفیت بازارهای هدف را به راحتی کسب کند.

وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: ما در پیشرفت فیزیکی طرحها از هیچ کمکی دریغ نورزیده ودر این میان بانکها و صندوق توسعه ملی نیز در انجام این مهم در جهت توسعه ملی ما را یاری دهند.

نعمت زاده افزود : در سال جاری درنظر داریم در 3 حوزه خودرو، فولاد ولوازم خانگی برنامه های جدیدی را پیاده سازی نماییم.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *