حمایت از ۴۰۰ هزار نفر معلول در کمتر از ۳ ماه سرپرستی

۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳:۴۱
کد خبر: ۴۶۶۹۵۰
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشوراز پذیرش ۴۰۰ هزار نفر مستمری بگیر معلول در مدت دو ماه و نیم سرپرستی وزارت رفاه خبر داد.

حمایت از ۴۰۰ هزار نفر معلول در کمتر از ۳ ماه سرپرستی

به گزارش گروه جامعه انوشیروان محسنی بندپی معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در آئین معارفه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش مستمری مددجویان، پیگیری ویژه در تصویب افراد دارای معلولیت، افزایش دستمزد بیش از تورم کارگران، تقویت سه جانبه گرایی و گسترش کمی و کیفی در بزرگترین نهاد بیمه اجتماعی، گسترش تخت‌های بیمارستانی به ویژه در مناطق کم برخوردار و به جای گذاشتن گفتمان خیر جمعی و مسئولیت اجتماعی را از اقدامات ماندگار «علی ربیعی» وزیر سابق برشمرد.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه دو ماه و نیم سرپرستی این وزارتخانه را عهده دار بوده است گفت: ۴۰۰ هزار نفرمستمری بگیر معلول را تحت پوشش قرار دادیم، همچنین در زمینه ایجاد اشتغال روستایی ۱.۵میلیارد دلار برای به فعلیت درآوردن مزیت نسبی و اشتغال پایدار مطرح بود، صرف شد که چهار بانک در آن مشارکت داشتند.

محسنی بندپی به اصلاح نظام بنگاه داری و شناسایی بنگاه‌های زیان ده و قرار گرفتن بسیاری بنگاه‌ها در شرایط بورس اشاره کرد و افزود: شریعتمداری نیز در شرایط خاص عهده دار وزارت شد و رای اعتماد بالایی کسب کرد و برنامه هایش در شرایط تحریم از قوتی برخوردار است که کمک می‌کند بتوانیم مشکلات خود را حل کنیم و به وضع مطلوب برسیم که از این حیث جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه این وزارتخانه از جامعه هدف متنوعی برخوردار است تصریح کرد: علی رغم افزایش دستمزد‌ها هنوز نیازمند حمایت‌های ویژه برای کارگران هستیم. درپیشگیری و کنترل آسیب‌های اجتماعی که به صورت علمی و تخصصی در برنامه ششم به آن پرداخته شده و جلسات ویژه با رهبری داریم غافل نشویم. محوری‌ترین دستگاه در کنترل آسیب‌ها وزارت رفاه است. قطعا تنها مسئول ایجاد کار نیستیم، اما سیاست گذاری را برعهده داریم.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور  با بیان اینکه صیانت از اشتغال موجود مهمتر از ایجاد اشتغال جدید در شرایط بحرانی است یادآور شد: بحث ترویج توسعه تعاون حائز اهمیت است تا افراد توانمند در قالب یک شبکه ملی دور یکدیگر جمع شوند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *