مسئولیت اقدام‌های صورت گرفته را می‌پذیرم

17:44 - 19 August 1397
کد خبر: ۴۶۶۴۷۵
Grouping: اقتصاد ، انرژی
وزیر سابق راه و شهرسازی با بیان اینکه در ۶۲ ماه خدمت یک واحد مسکونی از مسکن مهر افتتاح نکرده استT در ادامه از عملکرد خود در این مدت دفاع کرد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد ، عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی در مراسم معارفه وزير راه جديد بیان کرد: در این مراسم رسمی و تشریفاتیِ معارفه و تودیع هیچ قصد صحبت طولانی و یا ارائه گزارش از پنج سال گذشته ندارم. آنچه انجام شد و ثمر داد محصول زحمات تمام همکاران در سراسر ایران بود بنابراین، اگر افتخاری وجود دارد متعلق به آنان است.

وی در ادامه افزود: راهبری وزارتخانه بر عهده من بوده است و مسئولیت اقدام‌های صورت گرفته را می‌پذیرم. امید که شما گواهی نیک دهید تا بتوانم در پیشگاه خدای تعالی، ملت شریف ایران و شما همکاران گرامی از این بابت که بهترین سعی خودم را انجام دادم روسفید باشم البته همه آنچه انجام شد قابل نقد هستند و با کاستی روبرو است.

وزیر سابق راه و شهرسازی با اشاره به دستاورد‌های دوران وزارت خود گفت: امینی گزارشی آماری از اقدام‌های صورت‌گرفته تهیه کرده‌اند که تحویل آقای اسلامی می‌دهم و البته انتشار عمومی خواهم داد. شخصا به جهت تعهدی که به مردم دارم، گزارشی تحلیلی از رویکرد‌های بنیادین در این دوره تهیه خواهم کرد و به ملت عزیر ایران گزارش خواهم داد. همچنانکه مقدمه آن را انتشار داده‌ام.

آخوندی در توصیح شرایط بازار مسکن اظهار کرد:بخش مسکن بخشی است که دچار بزرگترین عدم تعادل‌ها در دوره‌ی پیش از تصدی اینجانب شده بود. نشانه‌ی این عدم تعادل را در ۲.۵ میلیون واحد مسکونی خالی در آمارگیری سال ۱۳۹۵، ۲.۲ میلیون خانه‌ی دوم تفریحی، ۱۹ میلیون بدمسکن شهری و قطبی شدن شدید شهر‌ها به بالاشهر و پایین شهر، اختلاف طبقاتی و تفاوت قیمت بیش از ده برابری بین مناطق بالادست و پایین دست شهر اشاره کرد. بازار مسکن علیرغم تمام سادگی فناوری آن و پراکنده و تقسیم شده بودن سرمایه گذاری در آن برای اولین بار در تاریخ ایران با اجرای طرح مسکن مهر به طور مستقیم به صورت بسیار گسترده‌ای از سوی دولت مورد مداخله قرار گرفته بود.

وی خاطر نشان کرد: سایه‌ی سنگین سوداگری ساختمانی در کنار شهرفروشی در شهر‌ها و همچنین ضعف تجهیز منابع مالی برای ساخت و خرید، دسترسی مردم به مسکن مصرفی شخصی به ویژه برای خانه اولی‌ها را با مشکل جدی مواجه ساخته بود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *