آمریکایی ها در اعمال تحریم‌ها منزوی و تنها هستند

۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰:۴۳
کد خبر: ۴۶۵۵۱۷
دسته بندی‌: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
معاون اول رئیس جمهور گفت: آمریکایی هادر اعمال تحریم منزوی و تنها هستند و به جز اسراییل و یکی دو کشور منطقه کسی همراهیشان نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد ، اسحاق جهانگیری در مراسم معارفه وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: در این دوره که بسیار حیاتی است باید با مردم صادقانه صحبت شود، چون مردم صاحبان اصلی انقلاب و نظام هستند.

معاون اول رئیس جمهور  افزود: عبور از شرایط سخت پیش رو جز با همکاری مردم امکان پذیر نیست و شرایط باید بطور دقیق برای مردم تبیین شود، اما این به معنای پمپاژ نگرانی به جامعه نیست.

جهانگیری با بیان اینکه آمریکایی‌ با تمام ظرفیت وارد تحریم علیه ایران شده است تاکید کرد: آمریکایی ها در اعمال تحریم منزوی و تنها هستند و به جز رژیم صهیونیستی و یکی دو کشور منطقه کسی همراهیشان نمی‌کند.

جهانگیری با تاکید بر اینکه تحریم‌های جدید غیر منصفانه است گفت: این تحریم علیه مردم، زنان و کودکان ایران است و اقشار ضعیف بیشترین آسیب را می‌بینند.
 
معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: برای استمرار پیروزی‌ها باید به موفقیت اقتصادی برسیم و علی رغم ادعای آمریکایی‌ها اگر شاخص‌ها نشان دهد اقتصاد کشور پابرجا است موفقیت اقتصادی بدست می‌آید.
 
وی با تاکید بر اینکه موفقیت اقتصادی یک مسولیت ملی بزرگ است و بر دوش همه قرار دارد، تصریح کرد: دولت به تنهایی نمی‌تواند این بار را بر دوش بکشد.
 
جهانگیری ادامه داد: عزم ملی و وحدت باید در کشور شکل بگیرد همه جریانات سیاسی، ارگان‌های حاکمیتی، دولت و همه ایرانیان سراسر جهان وظیفه دارند برای موفقیت به میدان بیایند.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکایی‌ها به دنبال ایجاد فضای نام ایمن بر اقتصاد کشور بودند خاطرنشان کرد: آن‌ها سعی کردند با پرداخت پول برخی کشور‌های منطقه و راه اندازی رسانه‌های جدید ناامنی اقتصادی را علی رغم واقعیت پررنگ جلوه دهند.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها گفتند می‌خواهیم صادرات نفت ایران را صفر کنیم اما، اکنون ۸ مشتری اصلی نفت ما را مستثنی کردند، تاکید کرد: آمریکایی‌ها به تبلیغات بیش از واقعیت نیاز دارند و آن‌ها دوست دارند بگویند که ما به این کشور‌ها اجازه داده ایم که از ایران نفت بخرند.

جهانگیری افزود: وظیفه ما است به گونه‌ای با تحریم مقابله کنیم که کمترین اثر را بر اقتصاد کشور داشته باشد.

معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: صنعت کشور می‌تواند با عملکرد مناسب به آمریکایی‌ها بگوید که این شما بودید که شکست خورید.

وی تصریح کرد: دولت نمی‌خواهد بر مردم فشار و سختی وارد شود، اما ناچار است برخی از سیاست‌ها را تغییر دهد.

جهانگیری با بیان اینکه ما سیاست‌های کنترل شده در ارز و واردات را نمی‌خواهیم و ما می‌دانیم بهترین چیز برای ارز و واردات و صادرات این است که قید و بند اداری در آن دخالت نکند، گفت: قیمت‌هایی ارز در بازار این‌ها نیست و بخشی از این قیمت‌ها غیرواقعی است.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: صادرات همیشه پیشران اقتصادی است و صادرکننده در همه زمان‌ها سربازان خط مقدم جبهه اقتصاد کشور هستند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *