ورود نام شهدا در کتب درسی/آرامش امروز را مدیون خون شهدا هستیم

۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹:۳۴
کد خبر: ۴۶۵۱۷۹
دسته بندی‌: جامعه ، عمومی
وزیر آموزش و پرورش گفت: یک‌چهارم شهدای کشور متعلق به خانواده آموزش و پرورش است و تلاش می‌کنیم بیش از ورود نام شهدا در کتب درسی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنیم.

ورود نام شهدا در کتب درسی/آرامش امروز را مدیون خون شهدا هستیم

به گزارش خبرنگار گروه جامعه ، یادواره ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز و سالگرد شهادت حسین فهمیده در مدرسه شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد.

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم با گرامیداشت یاد ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز، ۵ هزار شهید معلم و در حضرت امام خمینی (ره)، اظهار کرد: برگزاری چنین برنامه‌ها و جشنواره‌ها برای تکریم کسانی است که امنیت و همه داشته‌های خود را مدیون آن‌ها هستیم؛ اولین و ابتدایی‌ترین وظیفه انسان‌هاست که قدردان کسانی باشند که مدیون آن‌ها هستند.

وی ادامه داد: نکته دوم که ما اعضای خانواده آموزش و پرورش باید به آن بیشتر توجه داشته باشیم، اشاعه فرهنگ و سیرت شهداست؛ این موضوع اهمیتی بیش از سایر موارد برای ما دارد .

بطحایی با اعلام اینکه  شهدا با فرهنگ غنی ما عجین  هستند اظهار داشت :شهدا  تمدن انقلاب اسلامی را ساختند و باید فرهنگ ایثار و شهادت دودر کنار یکدیگر تعریف و تبلیغ شود .

بطحایی تصریح کرد: پیشنهاد می‌کنم برای سال آینده این یادواره به صورت سراسری برگزار شود  و پیام ایثار و شهادت ترویج شود.

وی با بیان اینکه در کتاب‌های درسی از شهدا یاد شده است و نام و فعالیت تعدادی از آن‌ها در کتاب‌های درسی آمده است، گفت: ۲۰۰ هزار شهید در کشور داریم که یک چهارم شهدا متعلق به خانواده آموزش و پرورش است و ما باید بیش از آنچه در کتاب درسی است، به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت توجه کنیم.

وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خودبیان داشت : امسال تلاش کردیم این گرامیداشت در سطح کشور پخش شود، م تمام سعی و تلاشمان را به کار بستیم که از نورانیت و عظمت چنین جلسه‌ای کاسته شود.

در انتهای برنامه با حضور وزیر و جمعی از مدیران کل از پدر و مادر شهید حسین فهمیده، از خانواده شهیده سمیه بیاتی دانش آموز دوم ابتدایی، خانواده احساس آقا شرف و شهیده الهام آقا شرف دانش آموزان پایه چهارم، خانواده شهیدان سید حسین هاشمیان و سید جواد هاشمیان دانش آموزان پایه دوم ابتدایی و دوم دبیرستان (محل شهادت شلمچه)، خانواده شهیدان مهدی اعلمی و محمد باقر اعلمی دانش آموزان سوم دبیرستان و دوم دبیرستان (محل شهادت شلمچه و قم) و خانواده شهیدان سعید و محسن سلطانی دانش آموز سوم دبیرستان (به شهادت رسیده توسط منافقین) تجلیل و قدردانی شد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *