استخراج بیت کوین دمای جهان را افزایش می‌دهد

۰۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹:۲۲
کد خبر: ۴۶۳۷۵۳
تحقیقات نشان می‌دهد مزارع رایانه‌ای بیت کوین سال گذشته ۶۹ میلیون متر مکعب دی اکسید کربن منتشر کردند. این مزارع در ۱۵ سال آتی دمای جهان را ۲ درجه سانتیگراد افزایش می‌دهند.
استخراج بیت کوین دمای جهان را افزایش می‌دهدبه گزارش گروه فضای مجازی به نقل از دیلی میل، طبق تحقیقی جدید دی اکسید کربن ناشی از استخراج بیت کوین در واحد‌های بزرگ رایانشی به گرم شدن جهان دامن می‌زند.

این واحد‌ها که مزرعه‌های بیت کوین نامیده می‌شوند می‌توانند به اندازه‌ای گاز‌های گلخانه‌ای تولید کنند که در ۱۵ سال آتی دمای جهان را ۲ درجه سانتیگراد افزایش دهند.پیش بینی می‌شود این میزان افزایش دما خشکسالی‌های سخت، سیلاب و طوفان‌های سهمگین را در نقاط مختلف جهان به وجود بیاورد.بیت کوین با استفاده از یک برنامه رایگان رایانه‌ای تولید می‌شود. از این برنامه برای حل مسئله‌های پیچیده ریاضی استفاده می‌شود که چنین فرایندی استخراج نامیده می‌شود.

استخراج بیت کوین نیازمند قدرت رایانشی و انرژی بسیار زیادی است، اما افرادی که آن را تولید می‌کنند به این موارد توجه نمی‌کنند.محققان دانشگاه هاوایی در موانا اطلاعات انتشار گاز‌های گلخانه‌ای در چند مرحله از زنجیره استخراج بیت کوین را بررسی کردند.سال گذشته استخراج بیت کوین به انتشار ۶۹ میلیون متریک تن گاز دی اکسید کربن منتشر شده است. این درحالی است که تخمین زده می‌شود در ۲۰۱۶ میلادی هر خودرو انگلیسی ۶۹.۷ میلیون متریک تن دی اکسید کربن تولید کرده است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *