تاثیر تغییرات آب وهوایی بر زندگی انسان‌ها

۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲:۵۰
کد خبر: ۴۶۳۱۹۰
محققان اظهار کردند: تغییرات آب‌وهوایی می‌تواند تاثیرات جبران‌ناپذیری بر تمدن بشری وارد سازد که از جمله آن‌ها به بازگشت ویروس‌های قدیمی و کاهش اکسیژن برای انسان‌ها می‌توان اشاره کرد.
تاثیر تغییرات آب وهوایی بر زندگی انسان‌هابه گزارش گروه فضای مجازی به نقل از تریهاگر، تغییرات آب و هوایی ممکن است باعث ایجاد طوفان‌های بیشتر، خشکسالی و سایر مواردی شود که شاید پیش از این تجربه نشده است.

بازگشت ویروس‌های قدیمی

برگشت ویروس‌های قدیمی از مهمترین موارد تغییرات آب و هوایی است که بسیار مهم خواهد بود.محققان اظهار کردند: ذوب شدن یخ‌ها می‌تواند منجر به بازگشت ویروس‌هایی شود که سال‌ها مدفون شده‌اند و عامل شیوع انواع بیماری‌ها هستند.دانشمندان در حال حاضر، ویروس‌هایی از اپیدمی آنفلوآنزا را در سال ۱۹۱۸ پیدا کرده‌اند که عامل از بین رفتن ۱۰۰ میلیون نفر بوده‌اند.

کاهش اکسیژن و به تبع آن کاهش توانایی شناختی در انسان

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که اکسیژن مورد نیاز بشر در حال کاهش و دی‌اکسیدکربن در حال افزایش است و این موضوع می‌تواند منجر به کاهش توانایی شناختی در انسان‌ها شود.

افزایش جنگ‌ها

خشکسالی ناشی از تغییرات آب و هوایی عاملی برای افزایش جنگ خواهد بود.محققان اظهار کردند: برای هر نیم درجه گرم‌تر شدن هوا، جنگ‌های مسلحانه ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

ایجاد مشکلات برای تغذیه انسان‌ها

پژوهشگران اظهار کردند: بیشتر کشور‌های جهان به محصولاتی مانند گندم، برنج و ذرت متکی هستند که این گیاهان با افزایش دمای هوا نمی‌توانند رشد کنند.آنان عنوان کردند: رشد محصولات مهمی مانند گندم تا حدودی با مشکل مواجه خواهد شد و به این صورت در تغذیه انسان‌ها مشکلاتی به وجود می‌آید.افزایش خشکسالی‌ها منجر به از بین رفتن ماهی‌ها و انتشار بیشتر کربن و اسیدی شدن آب اقیانوس‌ها خواهد شد همچنین سولفید هیدروژن که گاز سمی است افزایش می‌یابد.
 

منبع: ایسنا

: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *