دومين مرحله از طرح مبارزه با احتکار اقلام بهداشتی و پزشکی اجرا شد

۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۷:۴۶
کد خبر: ۴۶۲۷۶۱۷
رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از اجرای دومين مرحله از طرح سراسری تشديد مبارزه با احتکار اقلام بهداشتی، پزشکی و دارويی خبر داد.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حسین رحیمی در تشریح اجرای دومین مرحله طرح سراسری تشدید مبارزه با احتکار اقلام بهداشتی و پزشکی اظهار کرد: با توجه به سرمای هوا و احتمال بروز بيماري هايي از قبيل سرماخوردگي و آنفلوآنزا و ... در کشور و نياز جامعه به تامين و توزيع مناسب اقلام بهداشتي، پزشکي و دارويي در سطح بازار برخي از عناصر سودجو و فرصت‌طلب با اهدافي از قبيل کسب سودهای نامشروع، ايجاد نارضايتي عمومي و اخلال در مديريت توليد و توزيع کشور، اين بازار را مورد هدف قرار داده و با سوءاستفاده از فرصت پيش آمده در صدد جمع آوري، دپو و احتکار اقلام مذکور بودند.

وی افزود: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با تدوین برنامه و ترسیم چشم انداز مأموریتی و همچنین با برنامه ریزی عملیاتی صحیح و عملی، اخلالگران و محتکران حوزه اقلام بهداشتی و پزشکی را طی 72 ساعت گذشته در کشور شناسایی کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا تصریح کرد: در اين راستا کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی در یک طرح سراسری و متمرکز به محل های مورد نظر اعزام و در بازدید و بازرسی از محل دپو و نگهداری اقلام پزشکی، بهداشتی و دارویی، انواع کالا از قبیل سرم و سرنگ، داروهاي ترکيبي، مواد شوينده و ضدعفوني کننده، اقلام دارویی و تجهيزات پزشکي، ماسک و دستکش و ... را کشف کردند.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش کالاهای مکشوفه را بیش از 340 میلیارد ریال برآورد کردند، ادامه داد: در این زمینه 65 متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

این مقام ارشد انتظامی ضمن تقدیر و تشکر از همراهی خوب مردم ولایت‌مدار با پلیس امنیت اقتصادی خاطرنشان کرد: شناسایی فرآیندها و رویه‌های ناسالم اقتصادی به صورت مداوم و مستمر در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی بوده و همواره با اقتدار نسبت به حذف بسترهای فسادزا در نشانگاه های اقتصادی اقدام می کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha