رئیس کل دادگستری ایلام: اختلافات صنفی باید بدون مراجعه به محاکم قضایی حل و فصل شود

۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۲:۵۴
کد خبر: ۴۶۲۷۵۸۴
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان ایلام گفت:اگر مشکلی یا اختلافی در هر صنف پیش می آید به جای مراجعه به مراجع قضایی، اختلاف توسط همان صنف حل شود که از اطاله دادرسی نیز جلوگیری شود.

خبرگزاری میزان - عمران علی‌محمدی در نشست با روسای اصناف استان ایلام گفت: تاکنون طرح فراست که برای پیشگیری از جرائم سازمان یافته و جرائم مالی پیشنهاد شده مورد تایید قرار گرفته و طرح صارم نیز در دست اجرا است.

وی افزود: شایسته نیست مردم برای امور جزئی و ریز به دادگستری مراجعه کنند که نه تنها باعث افزایش ورودی پرونده ها به مراجع قضایی است بلکه باعث می شود مردم زمان زیادی از وقت خود را در محاکم قضایی تلف کنند.

رئیس کل دادگستری استان ایلام ادامه داد: طرح صارم که قرار است با همکاری اصناف مختلف استان اجرایی شود، به این موضوع می پردازد که اگر مشکلی یا اختلافی در هر صنف پیش می آید به جای مراجعه به مراجع قضایی، اختلاف توسط همان صنف حل شود که از اطاله دادرسی نیز جلوگیری می شود.

در این نشست همچنین روشنی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بیان کرد: مشکلات صنفی که پیش می آید با توجه به اینکه صنف در این زمینه می تواند به خوبی نظر کارشناسی ارائه کند و با موضوع و مشکلات پیش آمده ارتباط نزدیکی دارد لذا رای و نظر صنف با اقبال بیشتری توسط افراد مواجه می شود.

روشنی افزود: در راستای اجرای برنامه های سند تحول قضایی و کاهش ورودی به محاکم، طرح ابتکاری رئیس کل دادگستری استان با عنوان صارم توسط مرکز تایید گردیده و با همکاری همه اصناف بتوانیم این طرح را با موفقیت در استان اجرایی نماییم.

گفتنی است نشست رئیس کل دادگستری استان، معاونین رئیس کل دادگستری و مدیر کل تعزیرات با رؤسای صنوف مختلف استان و مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در راستای اجرای طرح پیشنهادی صارم در سالن همایش کوثر دادگستری استان برگزار شد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *