رئیس دیوان عالی کشور: کشور بعد از انقلاب اسلامی به نظامی 100 درصد مستقل تبدیل شد

۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵:۳۴
کد خبر: ۴۶۲۷۲۷۵
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس دیوان عالی کشور گفت: کشور پس از انقلاب به نظامی 100 در صد مستقل تبدیل شده است با وجود مشکلاتی که وجود دارد در چنین حالتی دشمنی ها زیادبا کشورمان به وجود آمد.

خبرگزاری میزان- حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم در نشستی که در معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه به مناسبت گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، گفت: وقتی انسان از ظلمت به نور می آید سختی هایی در این مسیر خواهد داشت چرا که می خواهد از یک برهه طاغوتی خفقان خارج و به یک نور برسد که در این مسیر سختی های است که نیاز به صبر دارد.

رئیس دیوان عالی کشور افزود: علاوه بر ظلم و شکنجه فراوانی که در زمان طاغوت بود کشورمان وابستگی تمام عیار داشت، علاوه بر جنایت های رژیم طاغوت که 100 درصد وابسته بود کشور پس از انقلاب به نظامی 100 در صد مستقل تبدیل شده است با وجود مشکلاتی که وجود دارد در چنین حالتی دشمنی ها زیاد با کشورمان به وجود آمد.

وی گفت نظام جمهوری اسلامی، نظامی مستقلی است که نسبت به ظلم و جهل و تجاوز در جهان اعتراض دارد و روشنگری می کند و فکر دنیا را روشن کرده و خواسته تا خود ملت ها قضاوت کنند.

رئیس دیوان عالی کشور ادامه داد: رسانه های، حکومت های غربی اجازه نمی دهند واقعیات به گوش مردم برسد و ملت ایران در این 44 سال توانسته با همه سختی ها انقلاب را با وجود تمام هجمه ها حفظ کند.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم افزود: تمام دنیا یک طرف هستند و دست به دست هم دادند تا جمهوری اسلامی نباشد و نابود شود. برنامه های دشمن برای براندازی جمهوری اسلامی ایران بر اساس معیارهایی که جواب داده درست است و نقشه های آنان دقیق مطابق معیارهایی است که در دنیا جواب می دهد اما در ایران نداده است. چرا که اینجا دست خدا در کار است و ملت ایران بصیر است و اجازه نمی دهد این نقشه ها عملیاتی شود. خداوند متعال پشتیبان این ملت بصیر است.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم گفت: یکی از مواردی که انقلاب برای آن انجام شده است اجرای عدالت در سطح دنیاست چرا که نمی خواهیم عدالت محصور در کشور باشد اگر بتوانیم همین را دقیق اجرا کنیم موفق هستیم.

وی افزود: کارگزاران ما در قوای سه گانه سه دسته اند، یک دسته هستند که حس عدالت خواهی دارند که بسیار کم هستند. یک دسته دیگر عدالت خواه هستند تا وقتی که منافع خودشان به خطر نیفتد، عده این افراد هم کم نیست اما یک دسته هستند که در عدالت خواهی و اجرای عدالت میلی هستند  و اگر میلشان کشید اجرا می کنند و اگر کسی سفارش کرد به ان سفارش عمل می کنند و این خطرناک هست و بد است.

رییس دیوان عالی کشور تاکید کرد: ما مدیران اگر بخواهیم خدمتی به نظام کنیم باید حس عدالت خواهی داشته باشیم و منافع خود را در نظر نگیریم و اگر این حس را داشته باشیم موفقیم. هیچ چیزی بهتر از اجرای عدالت این نظام را حفظ نمی کند. این مردم ۴۴ سال در مقابل دشمن ایستادند و لایق هر گونه فداکاری و خدمت هستند.

وی ضمن تشکر از رهبری برای "عفو تعداد زیادی از فریب خوردگان" گفت: پیام این اقدام ارزشمند این است که ما سرستیز با مخالفان نداریم و بنا نداریم خفقان ایجاد کنیم اما امنیت و جان و مال مردم، خط قرمز در هر کشوری  است. امیدوارم برای مشمول شدگان عفو تنبه و تذکری باشد تا در این مسیر حرکت نکنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha