پیام تسلیت وزیر کشور در پی وقوع زلزله مهیب در ترکیه و سوریه

۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۴:۲۴
کد خبر: ۴۶۲۶۰۷۹
وزیر کشور به دنبال وقوع زلزله در پیام‌های جداگانه به وزرای کشور ترکیه و سوریه جان باختن تعدادی از شهروندان این کشورها را تسلیت گفت.

خبرگزاری میزان_ احمد وحیدی، وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران در پیامی به وزیر کشور جمهوری ترکیه، جان باختن جمع زیادی از شهروندان ترکیه را در پی وقوع زلزله روز دوشنبه، تسلیت گفت.

متن پیام احمد وحیدی به شرح زیر است:

جناب آقای سلیمان سویلو
وزیر محترم کشور جمهوری ترکیه

خبر وقوع زلزله مهیب که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی کثیری از شهروندان آن کشور و موجب خسارات مادی فراوانی شد، اینجانب را به شدت متاثر و متالم ساخت.

وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران در این شرایط رنج و محنت که متاثر از بلایای طبیعی است، خود را در کنار مردم ترکیه می‌بیند و آمادگی دارد تا کمک های مور نیاز زلزله زدگان را ارسال کند.

ضمن عرض تسلیت به جنابعالی، دولت و ملت ترکیه از درگاه ایزد منان برای جان باختگان طلب رحمت و مغفرت الهی و برای مصدومان و مجروحان، شفای عاجل مسالت دارم.

وزیر کشور همچنین در پیامی به محمد خالد الرحمون وزیر کشور جمهوری عربی سوریه نوشت: خبر وقوع زلزله مهیب که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی کثیری از شهروندان سوری و موجب خسارات مادی فراوانی شد، اینجانب را به شدت متاثر و متالم ساخت. وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران در این شرایط رنج و محنت که متاثر از بلایای طبیعی است، خود را در کنار مردم سوریه می‌بیند و آمادگی دارد تا کمک های مور نیاز زلزله زدگان را ارسال کند.

وزیر کشور ضمن عرض تسلیت به دولت و ملت سوریه از درگاه ایزد منان برای جان باختگان طلب رحمت و مغفرت الهی و برای مصدومان و مجروحان، شفای عاجل مسالت کرد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha