کاهش ۱۸ درصدی صادرات لبنیات/خبری از توزیع شیر مدارس نیست

۰۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۴:۲۰:۰۱
کد خبر: ۴۶۲۴۰۴
دسته بندی‌: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
دبیر انجمن صنایع لبنی از کاهش ۱۸ درصدی لبنیات در سال جاری خبر داد و گفت: تعرفه صادرات لبنیات به عراق تغییری نکرده است.

کاهش ۱۸ درصدی صادرات لبنیات/خبری از توزیع شیر مدارس نیسترضا باکری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد درباره توزیع شیر مدارس، اظهار کرد: ۱۸۰ میلیارد تومان در ردیف بودجه آموزش و پرورش پیش بینی شده و نامه اعتبار مصوب را هم به این وزارتخانه ابلاغ کردند اما، تاکنون تخصیص اعتباری صورت نگرفته است.

دبیر انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه تا این بوجه به آموزش و پرورش پرداخت نشود امکان توزیع شیر مدارس وجود ندارد افزود: مطالبات سال‌های گذشته توزیع شیر مدارس توسط آموزش و پرورش تسویه شده و مطالباتی اگر هم وجود داشته باشد بسیار ناچیز است.

وی دربارجوایز صادراتی نیز گفت: در برنامه ششم توسعه صراحتا قید شده همچنین در بودجه امسال نیز ۲۰۰ میلیارد تومان برای توسعه صادرات لبنی تخصیص داده شده اما، هنوزمبلغی پرداخت نشده است اما، مطالبات سال‌های گذشته تسویه شده است.

باکری از کاهش ۱۸ درصدی لبنیات در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: لبنیات ایران به کشور‌های عراق، افغانستان، پاکستان، کشور‌های حاشیه خلیج فارس و مقداری هم به روسیه، فیلیپین و اندونزی صادر می‌شود.

دبیر انجمن صنایع لبنی درباره اصلاح تعرفه‌ای که عراق برای لبنیات ایران قرار داده بود، اظهار کرد: اقداماتی در این زمینه از سوی معاون اول رئیس جمهور و وزیر صنعت طی سفر‌هایی که به عراق داشتند صورت گرفت اما، موفقیت آمیز نبود و تغییری در این تعرفه ایجاد نشد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *