رایزنی مشاور ارشد وزیر امور خارجه‌ با نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه

۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۵:۲۶
کد خبر: ۴۶۲۰۰۳۳
دسته بندی‌: بین الملل- جهان ، عمومی
مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی با نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در خاورمیانه و شمال آفریقا دیدار و پیرامون آخرین تحولات سوریه، یمن و لیبی مذاکره کرد.

خبرگزاری میزان - علی‌اصغر خاجی، مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی که در راس هیاتی جهت رایزنی و گفتگو با مقامات روسیه به مسکو سفر کرده است، امروز چهارشنبه با بوگدانف، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در خاورمیانه و شمال آفریقا ملاقات و پیرامون آخرین تحولات سوریه، یمن و لیبی مذاکره کرد.

در این دیدار طرفین بر لزوم ‌ حل ‌و فصل مسائل و مشکلات سوریه از طریق راه حل سیاسی و گفتگو تاکید کرده و حمایت خود را از انجام مذاکرات سوریه و ترکیه در چارچوب نشست‌های چهار‌جانبه سوریه، ترکیه، ایران و روسیه اعلام کردند.

در بخشی از این دیدار طرفین پیرامون آخرین تحولات کشور یمن به رایزنی پرداخته و بر لزوم حل مشکلات انسانی و برقراری آتش بس تاکید کردند.

آخرین تحولات لیبی‌ از جمله موضوعات‌ مورد گفتگو در این دیدار بود؛ طرفین بر لزوم حفظ تمامیت اراضی، تحقق وفاق ملی و بازگشت صلح و امنیت تاکید کردند.

لاورنتیف، فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه نیز در این نشست حضور داشت.

دیدار مشاور ارشد وزیر خارجه با معاون وزیر خارجه روسیه

علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی که در راس یک هیئت در مسکو بسر می برد، با ورشنین، معاون وزیر خارجه روسیه ملاقات و پیرامون همکارهای دو کشور در مجامع بین المللی، منطقه ای و نیز روند آستانه در خصوص سوریه و تحولات لیبی و یمن گفتگو و رایزنی کرد.


طرفین در این مذاکرات ضمن ابراز خرسندی از سطح همکارهای فیمابین ، راه‌های گسترش این همکاری‌ها جهت حل مشکلات انسانی و برقراری صلح و امنیت در کشورهای مزبور مورد بررسی و توافق قرار دادند.

تهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *