حساب ویژه معاندان روی آستیاژ حقیقی و امیر محمد احمدی/ معاندین حکم 5 سال حبس را دو برابر کردند/ دلیل محکومیت تبلیغ مکرر و متعدد فراخوان‌های ضد ایرانی است

۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۹:۵۶
کد خبر: ۴۶۱۹۳۴۳
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
آستیاژ حقیقی و امیر محمد احمدی در دادگاه به 5 سال حبس محکوم شدند.

خبرگزاری میزان _ در روزهای اخیر و در ادامه تلاش رسانه‌های معاند برای خبرسازی پیرامون افراد دستگیر شده در جریان وقایع اخیر، ادعایی مبنی بر صدور حکم ده سال حبس برای یک دختر و پسر جوان منتشر شد. با جستجوی نام آستیاژ حقیقی و امیرمحمد احمدی به انواع تولید محتوا پیرامون این دو نفر می‌رسیم که نشان می‌دهد ضد انقلاب و معاندان حساب ویژه‌ای روی تبلیغ پیرامون این افراد باز کرده‌اند. در نمونه‌ای از ادعاهای صورت گرفته عنوان شده است آستیاژ حقیقی و امیرمحمد احمدی هر کدام به ده سال حبس محکوم شده‌‌اند.

پیگیری‌های خبرنگار میزان از پرونده نامبردگان نشان می‌دهد این افراد (آستیاژ حقیقی و امیرمحمد احمدی) با راه اندازی صفحه‌ای در ایسنتاگرام فعالیت داشته‌اند و با شروع اغتشاشات در کشور فعالیت‌های خود را روی تشویق مردم به اغتشاش علیه کشور و براندازی متمرکز کرده‌ بودند.

نامبردگان در صفحه‌ای فعالیت می‌کرده‌اند که یک میلیون فالور داشته و در زمان اغتشاشات از صفحه خود برای تبلیغ فراخوان‌ها از جمله فراخوان 4 آبان استفاده کرده‌اند.

پس از این فعالیت‌ها مسئولین امنیتی در تذکرهایی به این دو آن‌ها را نسبت به فعالیت مخرب خود آگاه می‌کنند که با تکرار اقدامات این دو در انتشار فراخوان‌های غیرقانونی سرانجام در تاریخ 10 ابان ماه 1401 بازداشت می‌شوند.

پس از بازداشت این افراد و انجام تحقیقات اولیه سرانجام در دادسرا اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور به این دو تفهیم شده و پرونده به دادگاه انقلاب می‌رود.

آستیاژ حقیقی و امیر محمد احمدی در صفحات خود در اینستاگرام فراخوان تجمع در روز ۴ آبان ماه را منتشر و به اغتشاش دعوت کرده بودند.

همچنین نامبردگان علاوه بر اینستاگرام در شبکه‌های اجتماعی توئیتر و یوتیوب هم مطالبی علیه کشور و تشویق مردم به اغتشاش منتشر می‌کرده‌اند.

سرانجام پس از ارسال پرونده به دادگاه و بررسی پرونده و انجام دفاعیات صورت گرفته از سوی متهمان رئیس شعبه به هر دو نفر به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور 5 سال حبس در نظر می‌گیرد که همین حکم 5 سال حبس برای هر دو نفر قابل اجرا خواهد بود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha