800 نفر از زندانیان قزلحصار موفق به گذراندن دوره‌های استاد شاگردی شدند

11:59 - 12 بهمن 1401
کد خبر: ۴۶۱۹۱۸۹
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
از ابتدای سال‌جاری با برگزاری 6 آزمون سراسری فنی‌حرفه ای،800 نفر از زندانیان ندامتگاه‌قزلحصار موفق به گذراندن دوره‌های استادشاگردی شده‌اند.

خبرگزاری میزان-اشکان کمالی اظهار کرد: با همکاری اداره فنی‌حرفه ای از ابتدای سال طی 6 آزمون سراسری 800نفر از زندانیان ندامتگاه‌ قزلحصار با اخذ مجوز از اداره فنی‌حرفه ای استان البرز در 15رشته، موفق به کسب گواهی‌نامه مهارتی استادشاگردی شده‌اند.

مدیر ندامتگاه‌ قزلحصار گفت:با همکاری سازمان فنی‌حرفه‌ای در حال حاضر 300 گواهی‌نامه مهارت‌آموزی استادشاگردی صادر شده و تا پایان سالجاری تمامی گواهی‌نامه صادر و زندانیان می‌ شود.

اشکان‌ کمالی گفت: خیاطی، سراجی، پیراهن دوزی، مونتاژ لامپ، پریز و سه‌راهی‌های صنعتی، تزریق پلاستیک، تابلوسازی برق صنعتی، فلزکاری، فرفورژه، تریکودوزی، رنگ‌آمیزی قطعات چوبی و فلزی، تکه‌دوزی چرم و پارچه، کفاشی، تراشکاری، نجاری، کیف‌دوزی از دوره‌های برگزار شده در سال‌جاری بوده است.

وی در ادامه اظهار کرد: خوداشتغالی از مهمترین مزایای کسب گواهی‌نامه‌ دوره‌های فنی‌حرفه‌ای در ندامتگاه قزلحصار است که زندانیان علاقمند می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند.

گفتنی است با همکاری اداره فنی‌حرفه ای استان البرز از ابتدای سال‌جاری تاکنون 800 نفر در 15دوره استاد شاگردی شرکت کرده، گواهینامه‌های صادر شده معتبر و بدون درج نام زندان است.

همچنین ندامتگاه قزلحصار، جزء مراکز تابعه اداره کل زندان‌های استان تهران است که در حوزه جغرافیایی استان البرز قرار دارد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *