ستاد کل نیروهای مسلح: ملت ایران پای انقلاب، دین و تمامیت ارضی خود محکم ایستاده‌اند

11:33 - 12 بهمن 1401
کد خبر: ۴۶۱۹۱۸۶
دسته بندی: سیاست ، عمومی
ستاد کل نیرو‌های مسلح در بیانیه‌ای اعلام کرد: ملت ایران به‌رغم همه خباثت‌های دشمنان، همچنان پای انقلاب، دین و تمامیت ارضی خود محکم ایستاده‌اند.

خبرگزاری میزان - به گزارش دفاع پرس؛  همزمان با چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ستاد کل نیرو‌های مسلح در بیانیه‌ای با گرامیداشت فرا رسیدن دهه مبارک فجر تأکید کرد: انقلاب اسلامی به پشتوانه حمایت‌های بی‌دریغ ملت غیور و همیشه در صحنه ایران اسلامی، توطئه‌های گوناگون دشمنان را با سربلندی پشت سر گذاشته و امروز در اوج اقتدار و عزت در منطقه و جهان است.

در این بیانیه آمده است: دهه فجر آغازگر طلوعی خجسته در ایران اسلامی است که پایه‌های نظام استبدادی شاهنشاهی در بهمن سال ۱۳۵۷ با هدایت رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و خیزش عظیم مردم، برای همیشه فروریخت و فصل جدیدی از حیات ملت ایران اسلامی در پرتو عزت، آزادی و استقلال آغاز شد. انقلاب اسلامی ایران به عنوان اصیل‌ترین و مردمی‌ترین انقلاب قرن، موجب به چالش کشیدن ایدئولوژی‌های مادی و منشأ تحولات بزرگی خصوصاً در جهان اسلام شد. امام خمینی (ره)، با تمسک به اسلام و در مخالفت با وابستگی به غرب، قرارداد‌های استعماری و کاپیتولاسیون، عظمت تاریخی ایران را احیاء نمود. ایشان کلید و رمز عزت و استقلال ایرانیان را اسلام یافت و بر آن پای فشرد و ملت ایران یکپارچه از اهداف و آرمان‌های وی حمایت کردند.

این بیانیه می‌افزاید: ایران اسلامی از ابتدای انقلاب تاکنون فراز و فرود‌های گوناگونی را در حوزه‌های مختلف پشت سر گذاشته و با راهبری امامین انقلاب و حضور و مشارکت همیشگی مردم متعهد به ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب، امروز توانسته بیش از هر زمان دیگری جایگاه تأثیرگذار و تعیین‌کننده خود در عرصه تحولات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای را تحکیم بخشد و با پیام الهام‌بخش و عزت‌آفرین خود موجب حرکت عدالت‌خواهی و آزادی‌خواهی ملت‌های ستم‌دیده و مظلوم جهان شود.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: امسال در شرایطی ملت بزرگ ایران به استقبال جشن‌های فجر انقلاب اسلامی می‌روند که ایران اسلامی در چند ماه اخیر با یک جنگ ترکیبی همه‌جانبه با طراحی و هدایت آمریکا، رژیم‌صهیونیستی و همراهی برخی از کشور‌های اروپایی و منطقه، گروهک‌های تروریستی و استخدام همه امکانات اطلاعاتی، رسانه‌ای و عملیاتی روبه‌رو بود؛ دشمنان با بهره‌گیری از شیوه‌های مختلف فرهنگی، رسانه‌ای، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و با هدف براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران نسبت به ایجاد اغتشاش و آشوب، فرسایشی کردن ناامنی در کشور، دو قطبی کردن جامعه، ایجاد نارضایتی عمومی، جلوگیری از پیشرفت جمهوری اسلامی ایران و ناامید ساختن مردم نسبت به آینده اقدام نمودند، اما این روند تخریبی پس از عدم همراهی مردم با اغتشاشگران، برخلاف انتظار دشمن، خیلی زود روشن کرد که ملت ایران به‌رغم همه خباثت‌های دشمنان، همچنان پای انقلاب، دین و تمامیت ارضی خود محکم ایستاده‌اند.

ستاد کل نیرو‌های مسلح در پایان این بیانیه ضمن گرامیداشت یاد، خاطره و آرمان‌های بلند امام راحل (ره) و شهیدان همیشه جاوید انقلاب اسلامی تأکید کرده است: این دهه فرصت مغتنمی است تا با حضور گسترده و انقلابی خود در آیین‌های دهه‌ی مبارک فجر که حاصل استقامت و پایداری ملت در مبارزه با طاغوت و مستکبران بوده، بار دیگر عظمت کشور عزیزمان را به نمایش گذاشته و وفاداری خود به آرمان‌های خمینی کبیر و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) را متجلی سازیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *