رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

نرخ سود تسهیلات قرض‌الحسنه تغییری نکرده است

9:41 - 12 بهمن 1401
کد خبر: ۴۶۱۹۰۲۵
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
معاون اقتصادی بانک مرکزی با اشاره به مصوبه جدید این بانک در رابطه با نرخ سود بانکی، گفت: در این مصوبه نرخ سود تسهیلات قرض‌الحسنه تغییری نکرده است.

خبرگزاری میزان _ پیمان قربانی درباره جزئیات اجرای بخشنامه جدید بانک مرکزی درباره نرخ سود بانکی، گفت: شورای پول و اعتبار مصوبه نرخ‌های سود را تصویب کرد و پس از ابلاغ به بانک‌های دولتی و خصوصی اجرایی می‌شود.

معاون اقتصادی بانک مرکزی افزود: نرخ سود تسهیلات قرض‌الحسنه تابع نرخ سود گذشته است و در این مصوبه تغییری نداشته است، اما نرخ سود تسهیلات سرمایه در گردش و سایر تسهیلات که براساس مصوبه سابق شورای پول و اعتبار ۱۸ درصد بود به ۲۳ رسیده است.

معاون اقتصادی بانک مرکزی ادامه داد: رعایت نرخ سود مصوب ابلاغ شده از مهم‌ترین موارد و نکات مدنظر بانک مرکزی است و عدم رعایت آن نه تنها به صنعت بانکی لطمه می‌زند و باعث ناترازی و اضافه برداشت بانک‌ها می‌شود بلکه به اقتصاد هم آسیب می‌زند بنابراین تذکرات لازم در این زمینه به همه بانک‌ها داده شده و بر رعایت دقیق این مصوبه نظارت خواهیم کرد.

به گزارش ایبنا، قربانی همچنین تصریح کرد: هر بانکی از شعب آن با مدیران میانی و هیات مدیره تخلفی در حوزه سود بانکی مرتکب شوند برخورد انتظامی لازم با آن‌ها انجام خواهد شد و اگر مردم تخلفی را در این زمینه از بانک‌ها مشاهده کردند به روابط عمومی بانک مرکزی اطلاع دهند چرا که با تمهیدات اندیشیده شده بانک‌ها ملزم به اجرای این مصوبه شده‌اند و براساس اختیارات داده شده به بانک مرکزی، از ابزار‌های نظارتی با قدرت کامل استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *