تفاهم‌نامه راه اندازی خط جدید کشتیرانی بوشهر - امارات منعقد شد

21:32 - 11 بهمن 1401
کد خبر: ۴۶۱۸۶۸۳
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به راه‌اندازی خط جدید کشتیرانی بوشهر - امارات گفت: پیش بینی شده با خطر کشتیرانی جدید راه اندازی شده ترغیب و تسهیل فعالیت صادرکنندگان و واردکنندگان به استفاده از بستر بندر بوشهر به خوبی محقق شود.

خبرگزاری میزان- محمد شکیبی نسب گفت: با تفاهم نامه منعقد شده مابین بندر بوشهر (شرکت توسعه خدماتی دریایی و بندری سینا) و شرکت کشتیرانی لین مکران زمینه برای فعالیت خط جدید کشتیرانی بوشهر - کشور‌های حوزه خلیج فارس با تمرکز ویژه بر کشور امارات فراهم شد. ‌

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در آیین انعقاد تفاهم نامه برای فعالیت خط جدید کشتیرانی بوشهر - کشور‌های حوزه خلیج فارس با تمرکز ویژه بر کشور امارات گفت: در ۱۰ ماهه امسال بخش کانتینری در بندر بوشهر  با رشد نزدیک به ۴۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۵۰ هزار و ۴۳۴ تی. ایی. یو کانتینر رسیده که این مهم نویدبخش رشد ترافیک در این بندر است.

وی بیان کرد: پیش بینی شده با خطر کشتیرانی جدید راه اندازی شده ترغیب و تسهیل فعالیت صادرکنندگان و واردکنندگان به استفاده از بستر بندر بوشهر به خوبی محقق شود چراکه هم اکنون بخش قابل توجهی از صادرات آبزیان استان بوشهر از بنادر همجوار انجام می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان ادامه داد: پیش بینی شده این خط جدید و بین المللی با ارائه تسهیلات مناسب به صاحبان کالا و صادرکنندگان به توجیه پذیری هزینه تمام شده صادرات از مبدا بوشهر در مقایسه با سایر بنادر  و همچنین رونق بازاریابی در بندر بوشهر و بهبود حجم واردات و صادرات در این بندر کمک موثری کند.

شکیبی نسب بیان کرد: مدت اجرا قرارداد منعقد شده ۶ ماه است که با توافق طرفین قابلیت تمدید دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان ادامه داد: تخفیف انبارداری کانتینر‌های خالی، تخفیف هزینه جابجایی ترمینالی  کانتینر جهت بارگیری به منظور صادرات و تخفیف ارائه خدمات مانیتورینگ کانتینر‌های یخچالی صادراتی و وارداتی به میزان ۵۰ درصد به صاحبان کالا از جمله مزیت‌های خط جدید کشتیرانی بندر بوشهر - کشور‌های حوزه خلیج فارس است.

شکیبی نسب ادامه داد: تخفیف انبارداری کانتینر‌های پر صادراتی تا سقف ۳۰ روز به میزان ۱۰۰ درصد  به شرط بارگیری بر روی کشتی و صادرات از دریا به صاحبان کالا، تخفیف ۱۰ درصد در هزینه جابجایی ترمینالی، کانتینر‌های صادراتی به منظور بارگیری بر روی شناور در صورتی که بیش از ۵۰۰ باکس کانتینر عملکرد داشته باشند از دیگر مزیت‌های گنجانده شده در تفاهمنامه منعقد شده برای فعالیت خط جدید کشتیرانی بوشهر- کشور‌های حوزه خلیج فارس به شمار می‌رود.
وی اظهار داشت: براساس تفاهمنامه شرکت کشتیرانی موظف است برای هر باکس کانتینر صادراتی جدید از مبداء بوشهر نسبت به هزینه در کرایه حمل به صاحب کالا تخفیف ویژه دهد که در این صورت اپراتور نیز به میزان ۲۰ دلار به صاحبان کالا تخفیف خواهد داد.

شکیبی نسب تاکید کرد: همچنین براساس تفاهمنانه شرکت کشتیرانی باید بصورت منظم دو سرویس کانتینری در ماه  هر دو هفته یک سرویس) به بندر بوشهر اختصاص دهد.

شکیبی نسب افزود:  در خط کشتیرانی بوشهر - کشور‌های حوزه خلیج فارس برای تسهیل در صادرات آبزیان نیز شمار قابل توجهی کانتیر یخچالی ۴۰ فوت با نرخ توافقی و رقابتی بصورت اجاره بلندمدت پیش بینی شده که این مهم گامی در جهت رونق صادرات محصولات شیلاتی استان به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: راه اندازی خط بوشهر- جبل علی نیز در دستور کار قرار دارد که اکنون فراهم سازی مقدمات آن در حال انجام است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *