رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

تامین ۲۳ هزار و ۸۰۰ هکتار زمین برای ساخت مسکن

11:17 - 11 بهمن 1401
کد خبر: ۴۶۱۷۶۵۵
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن از تامین ۲۳ هزار و ۸۰۰ هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: این زمین‌ها برای ساخت یک میلیون و 400 هزار واحد مسکونی در داخل محدوده شهرها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

خبرگزاری میزان _ تقی رضایی درباره میزان اراضی شناسایی شده برای نهضت ملی مسکن، گفت: تاکنون زمین مورد نیاز برای حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در داخل محدوده شهرها تامین شده که معادل ۲۳ هزار و ۸۰۰ هکتار است.

معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن درباره مابقی اراضی خاطر نشان کرد: زمین‌هایی در راستای قانون جهش تولید مسکن پیش‌بینی شده که یا باید الحاق شود، یا تغییر کاربری پیدا کند،‌ یا از دستگاه‌های دولتی گرفته شود یا با مالکین بخش خصوصی و نیروهای مسلح توافق شود.

وی افزود: طبق ماده ۱۰ قانون جهش تولید مسکن مبنی بر اخذ اراضی مازاد دستگاه‌های دولتی، ۱۰ هزار هکتار شناسایی شده و اسناد ۴ هزار و ۲۰۰ هکتار آن منتقل شده است.

رضایی ادامه داد: از این میزان ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار نیز از دستور کار خارج شده و حدود ۳ هزار هکتار باقی‌مانده که در حال پیگیری برای اخذ و انتقال سند است.

معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن گفت: در راستای ماده ۹ قانون جهش تولید مسکن که مربوط به اراضی داخل حریم هستند، حدود ۹۰ هزار هکتار در یک سال گذشته با منابع طبیعی صورتجلسه تغییر و تحول انجام شده که برای بالغ بر ۶۰ هزار هکتار آن تغییر نمایندگی سند از منابع طبیعی به سازمان ملی زمین و مسکن انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، وی خاطر نشان کرد: این‌ اراضی برای توسعه آتی شهرها به تناسب رشد جمعیت استفاده خواهد شد.

انتهای پیام/


برچسب ها: مسکن بازار مسکن

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *