رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

ستاد توسعه صادرات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل می‌شود

9:51 - 11 بهمن 1401
کد خبر: ۴۶۱۷۴۲۲
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تشکیل ستاد توسعه صادرات این وزارتخانه خبر داد و گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای توسعه همکاری تجاری و اقتصادی با قاره آفریقا آمادگی کامل دارد.

خبرگزاری میزان _ صولت مرتضوی از تشکیل ستاد توسعه صادرات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اعلام آمادگی این وزارتخانه برای توسعه همکاری‌های تجاری با آفریقا خبر داد و گفت: مهم‌ترین ویژگی مشترک ایران و کشورهای آفریقایی، حفظ استقلال و آزادی در مجامع بین‌المللی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قاره آفریقا را سرزمین فرصت‌های ناب دانست و افزود: دولت سیزدهم در گسترش همکاری‌های چندجانبه با کشورهای آفریقایی نگاه راهبردی دارد.

وی با بیان اینکه قاره آفریقا با ۵۵ کشور جمعیتی نزدیک به یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر دارد، اعلام کرد: از حجم یک هزار میلیارد دلار تجارت کشورهای آفریقایی، سهم ایران تقریبا یک میلیاد دلار است که باید تسهیل روابط و بسترسازی مناسب تقویت شود.

مرتضوی پیش شرط اصلی رشد ۸ درصدی اقتصادی را توسعه و تقویت دیپلماسی اقتصادی عنوان و اضافه کرد: رشد صادرات نفتی و غیر نفتی در دولت سیزدهم روند افزایشی و صعودی داشته اما نیازمند یک تحول اساسی در صادرات غیر نفتی هستیم.

وزیر کار یکی از مولفه‌های اصلی و مزیت‌های نسبی اقتصاد ایران را بخش تعاون دانست و تاکید کرد: وزارت تعاون آمادگی انتقال تجربیات بخش تعاون ایران را به کشورهای آفریقایی دارد.

به گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وی در نخستین همایش بین‌المللی مجازی توسعه روابط اجتماعی- اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با قاره آفریقا گفت: با تشکیل ستاد توسعه صادرات وزارت کار، مهم‌ترین برنامه این وزارتخانه در این حوزه تدوین برنامه راهبردی توسعه اقتصادی و صادرات، تبادل هئیت‌های تجاری با کشورهای مختلف و متنوع‌سازی بازارهای صادراتی است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *