۲ هزار و 508 زندانی با همت دادگستری استان قزوین و استفاده از ارفاقات قانونی آزاد شدند

8:06 - 12 بهمن 1401
کد خبر: ۴۶۱۷۰۱۴
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان قزوین، گفت: با پیگیری‌های انجام شده در 9 ماه گذشته سال‌جاری، ۲ هزار و 508 نفر از زندانیان استان با استفاده از ارفاقات قانونی یا تسهیلات قضایی آزاد شده‌اند.

علی شعبانی در گفت‌وگو با میزان، در تشریح اقدامات دادگستری استان قزوین در رابطه با آزادی زندانیان واجد شرایط با استفاده از ارفاقات قانونی و تسهیلات قضایی، با بیان اینکه یکی از اولویت‌های قوه قضاییه در دوران تعالی کاهش جمعیت کیفری است، اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده در 9 ماهه نخست سال‌جاری تعداد ۲ هزار و 508 نفر از مددجویان استان با استفاده از ارفاقات قانونی یا تسهیلات قضایی از زندان آزاد شده‌‎اند.

وی افزود: این تعداد از محکومان استان قزوین با استفاده از ارفاقات قانونی و یا تسهیلات قضایی از قبیل « آزادی مشروط، تعلیق در اجرای مجازات و…» از نعمت آزادی برخوردار شده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین افزود: از زندانیان آزاد شده در نتیجه اعمال ارفاقات قانونی و تسهیلات قضایی در سراسر استان انتظار می‌رود که اعطای این امتیازات قانونی را ارزشمند تلقی کرده و در مسیر درست زندگی حرکت کنند.

شعبانی تاکید کرد: به هیچ عنوان اعمال امتیازات قانونی برای مجرمانی که امنیت جامعه را خدشه‌دار می‌کنند نخواهد بود بلکه برخورد قانونی و قاطعانه با آنان صورت خواهد پذیرفت.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که ادامه این روند موجب کاهش جمعیت کیفری و گشوده شدن گره‌های زندگی خانواده‌هایی شود که منتظر آزادی و بازگشت سرپرست یا فرزندان خود هستند و این افراد نیز زندگی سالمی را در پیش گیرند.

بیشتر بخوانید:

یک هزار و ۵۳۴ رای جایگزین حبس در دادگستری استان قزوین صادر شد

انتهای پیام/


برچسب ها: دادگستری اقدامات

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *