رشد شاخص‌های مالی و افزایش سود عملیاتی شرکت لیزینگ بانک صادرت

13:20 - 10 بهمن 1401
کد خبر: ۴۶۱۶۴۵۲
دسته بندی: صفحه نخست ، عمومی
تعداد نظرات: ۱ دیدگاه
مدیرعامل شرکت لیزینگ سپهر صادرات از رشد شاخص‌های مالی و افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی سود عملیاتی این شرکت نسبت به سال مالی گذشته خبر داد.

خبرگزاری میزان _ حامد کارگر سامانی، مدیرعامل شرکت لیزینگ سپهر صادرات، با اشاره به رشد شاخص‌های مالی و افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی سود عملیاتی این شرکت نسبت به سال مالی گذشته، گفت: بعد از تغییر در ترکیب سهامداری این بنگاه اقتصادی و پیوستن شرکت سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات به جمع سهامداران عمده و همچنین تنظیم برنامه‌های راهبردی نوین توسط تیم مدیریتی و همت و تلاش همه جانبه تمامی کارکنان شرکت توانستیم رشد خوبی را در تمامی شاخص‌های مالی به ثبت برسانیم.

وی با اشاره به مهمترین فعالیت‌های صورت گرفته در این مدت، اظهار کرد: تعیین معیار «هزینه – فایده» و کسب حداکثر بهره‌وری از دارایی‌ها و امکانات موجود، تصحیح ساختار سازمانی، اکتشاف بازارهای هدف تازه، خلق روش‌های نوین پرداخت تسهیلات، یافتن راه‌های دسترسی به منابع بکر نقدینگی، پیرایش حواشی سازمانی، افزایش ضریب بازدهی سرمایه، فسخ قراردادهای کم‌صرفه، ایجاد کانون‌های مؤثر تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری پایین دستی، هرس منطقی شجره نیروی انسانی و امثال این‌ها از جمله اقداماتی بود که مدیران شرکت دست به کار آن‌ها شدند تا به افزایش میزان سوددهی به عنوان اساسی‌ترین هدف خود دست یابند.

سامانی ادامه داد: ظرف یک سال گذشته به رغم اینکه بیش از شش ماه این شرکت با مشکل جدی بسته بودن مسیر ترهین خودرو در واحد شماره‌گذاری ناجا مواجه و عملاً فعالیت‌های این بخش اعتباری به ورطه تعطیلی کشیده شده قریب به 527 متقاضی از این طریق تأمین مالی شدند و بیش از هزار و نهصد میلیارد ریال تا سال مالی 1400 تسهیلات به مشتریان شرکت پرداخت شد.

مدیرعامل شرکت لیزینگ سپهر صادرات در این گزارش به دریافت گواهینامه سلامت از بانک مرکزی اشاره کرد و افزود: عطف به گزارش حسابرس قانونی و رسمی، شرکت واسپای سپهر صادرات از آزمون حسابرسی بانک مرکزی نمره قبولی کامل گرفته است.

وی در پایان با نگاهی مثبت به چشم‌انداز آینده خاطر نشان کرد: این مجموعه بنا دارد با تقویت توان مالی اهداف و برنامه‌های جدیدتری تدوین کرده و به زودی نخستین غرفه خدماتی پایلوت خود را در یکی از شعب بانک صادرات افتتاح کند.

انتهای پیام/محمود نیک دهقان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
0
0
با سلام و عرض خدا قوت به تلاشگران شرکت
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *