نماینده حماس در ایران: مقاومت تا آزادی اراضی فلسطین ادامه خواهد داشت

8:50 - 16 بهمن 1401
کد خبر: ۴۶۱۶۴۵۰
نماینده جنبش حماس در ایران گفت که جهان چشم خود را روی اشغالگری رژیم صهیونیستی بسته است و مقاومت تا آزادی اراضی فلسطین ادامه خواهد داشت.

خبرگزاری میزان - خالد قدومی، نماینده جنبش حماس در ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان، در مورد دور جدید حملات و تجاوزهای رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان، گفت: مقاومت در برابر این روند با قدرت ادامه خواهد یافت.

وی با اشاره به تشدید حملات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در پی روی کار آمدن مجدد بنیامین نتانیاهو در قالب کابینه راستگرای افراطی در اراضی اشغالی، اظهار کرد: افراط گرایی اعضای کابینه نتانیاهو در زمان معرفی این افراد حتی به ابراز نگرانی کشورهای غربی و حتی آمریکا منجر شد؛ چراکه برخی از آن‌ها مانند «اسموتریچ» و «بن گویر» پیشتر در فهرست تروریستی قرار داشتند.

نماینده جنبش حماس در ایران در بخشی دیگر بیان کرد: ما در فلسطین اکنون با این کابینه مواجه شده‎ایم، کابینه‎ای که به دنبال تنش بیشتر و حتی جنگ احتمالی است؛ در همین چارچوب وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی هتک حرمت کرد و دنیا واکنشی به این موضوع نشان نداد.

قدومی در ادامه به جنایت‌های رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: مردم ما در کرانه باختری و قدس اشغالی تحت ظلم رژیم کودک‎کش قرار گرفته است؛ آن‌ها در جریان یورش به جنین در یک روز 9 نفر را به شهادت رسانده و 40 نفر را مجروح کردند.

وی در مورد پاسخ مقاومت به جنایتگری رژیم صهیونیستی، گفت: مقاومت فلسطین به جنایت‌های رژیم صهیونیستی پاسخ می‌دهد؛ مقاومت به دنبال احقاق حق فلسطینیان است، مانند عملیات مقاومتی اخیر که در «حی یعقوب» در قدس اشغالی انجام شد؛ طبق قوانین بین‌المللی شهرک صهیونیست نشین مذکور یک زمین فلسطینی است و صهیونیست‌ها آن را اشغال کرده‎اند؛ اقدام مقاومت در چارچوب دفاع از مقدسات و آرمان‌های فلسطین است.

این مقام جنبش حماس در موضوع سکوت جامعه جهانی در مورد جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان، تاکید کرد: جامعه بین‌المللی به شکلی غیرمنصفانه و ناعادلانه جرایم رژیم صهیونیستی علیه مردم ما را به هیچ عنوان محکوم نکرد و اصلا جنایت‌های ارتش کودک‎کش رژیم صهیونیستی و غصب زمین‌های فلسطینیان توسط شهرک نشینان را ندید و همچنین به توهین به مقدسات ما بی توجه بود اما مقاومت را تروریسم خواند.

قدومی تصریح کرد: امروز ما باید با دنیا صحبت کرده و برای آن‌ها روشن کنیم که مسئله ما مسئله حق علیه باطل است، حق با مردم فلسطین که 74 سال زیر ظلم فراوان اشغالگری به نام رژیم صهیونیستی زندگی می‌کنند؛ مردم فلسطین مثل مردم کشورهای دیگر امنیت و زندگی در شرایط امن را دوست دارند و می‌خواهند، اما کسی به فکر حقوق ما برای زندگی نیست.

نماینده جنبش حماس در ایران در پایان تاکید کرد: اقدامات مقاومت در برابر خشونت‌های رژیم صهیونیستی همان قانون طبیعی فیزیک است که می‌گوید برای هر عملی عکس العملی است؛ مقاومت واکنشی طبیعی است و تا پایان آزادی قدس و سراسر فلسطین ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *