آغاز اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در ۳ استان دیگر

9:42 - 10 بهمن 1401
کد خبر: ۴۶۱۵۸۰۶
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
مدیر اجرایی طرح کالابرگ الکترونیکی گفت: از امروز طرح کالابرگ الکترونیکی در ۳ استان قزوین، گیلان و مرکزی اجرایی می‌شود.

خبرگزاری میزان _ حمید فرداد از آغاز اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در 3 استان قزوین، گیلان و مرکزی خبر داد و گفت: در این طرح، برای حفظ قدرت خرید مردم قیمت ۱۰ قلم کالای اساسی بر مبنای شهریور ۱۴۰۰ محاسبه و دولت بر اساس سبد کالای مشخص شده، مابه التفاوت قیمت کالا را در طول دوره پرداخت می‌کند.

مدیر اجرایی طرح کالابرگ الکترونیکی اعلام کرد: همچنین در این طرح، مردم می‌توانند طبق نیاز خانوار، مقدار کمتر یا بیشتری از کالا‌های اساسی مرجع را به انتخاب خود و تا سقف میزان اعتبار یارانه خود خریداری کنند.

وی در رابطه با نحوه پرداخت در این طرح اظهار کرد: خرید اقلام اساسی به نحوی است که سهم پرداختی خریدار از قیمت کالا توسط آن‌ها با استفاده از کارت بانکی یا به صورت نقدی پرداخت شده و مابه‌التفاوت آن تا قیمت روز اقلام از محل اعتبار آن‌ها پرداخت می‌شود.‌

فرداد گفت: در صورت استفاده از اعتبار تخصیصی، میزان استفاده شده از این اعتبار از یارانه خانوار کم شده و مانده آن در زمان واریز نقدی یارانه ماه بعد به حساب آن‌ها واریز می‌شود.

وی با اعلام اینکه اتصال فروشگاه‌ها به این طرح از طریق دستگاه کارتخوان و بارکدخوان انجام می‌شود، تصریح کرد: تمامی سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌ها می‌توانند در اجرای این طرح شرکت کنند.

شیر، پنیر، ماست، مرغ، تخم‌مرغ، روغن، ماکارانی، قند، شکر و برنج از اقلام این طرح است.

انتهای پیام/


برچسب ها: یارانه کالابرگ

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *