تاج: هیچ مذاکره‌ای با هکتور کوپر نداشته‌ایم/ فصل آینده باید VAR را در لیگ برتر داشته باشیم

16:01 - 09 بهمن 1401
کد خبر: ۴۶۱۵۲۵۳
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
رییس فدراسیون فوتبال گفت: انتخاب سرمربی تیم ملی بزرگسالان نسبت به تیم امید در اولویت قرار دارد.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی تاج، رئیس فدراسیون پس از  نشست امروز(یکشنبه) فراکسیون ورزش با هیات رئیسه فدراسیون فوتبال و مدیران باشگاه‌های لیگ برتری، درباره آخرین وضعیت کمک داور ویدیوئی (VAR)، عنوان کرد: شرکتی که  با آن وارد مذاکره شده‌ایم با صدا وسیما، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، فولاد مبارکه و فولاد خوزستان قرارداد دارد و دوربین‌های این موسسات را تامین کرده است.

وی ادامه داد: مهم این است این شرکت تائید شده و ما باید کمک داور ویدیوئی  را به هر طریقی که شده راه اندازی کنیم. نباید شرایط به نحوی پیش برود که تاجیکستان و ترکمنستان در AFC کمک داور ویدیوئی (VAR) داشته باشند و ما هنوز به دنبال آن باشیم که با چه شرکتی قرارداد ببندیم. سال آینده باید در لیگ برتر کمک داور ویدیوئی (VAR) داشته باشیم تا اشتباهات داوری نیز به حداقل برسد. تجهیز ورزشگاه‌ها به کمک داور ویدیویی حق تماشاگران فوتبال است.

رئیس فدراسیون  در پاسخ به این سوال که حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها چه زمانی حداکثری خواهد شد، گفت: این موضوع آهسته آهسته انجام خواهد شد.

تاج درباره مباحث منتشره پیرامون فوتبال پایه در مشهد، گفت: این موضوع را باید از طریق دادستان مشهد پیگیر شوند چرا که آن‌ها به صورت تخصصی روی این موضوع کار می‌کنند. آنچه که در رسانه ها مطرح شده همه واقعیت نبوده است.

رئیس فدراسیون  درباره انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال اظهار داشت: در این زمینه نیز ضرورت هایی وجود دارد که ما آن ها را دنبال خواهیم کرد. این مسئله یکی از اولویت های اصلی فدراسیون فوتبال است.

وی در خصوص مطرح شدن برخی گزینه‌ها در روزهای گذشته گفت: اخیرا دیدم در فضای مجازی گزینه‌ای مطرح شده و بسیاری در مورد آن اظهارنظر کردند در حالی که از طریق فدراسیون فوتبال هیچ مذاکره‌ای با وی انجام نشده بود.

تاج درباره وضعیت تیم ملی المپیک فوتبال کشورمان نیز، گفت: تصمیم مشترکی مبنی بر انتخاب آقای کاشانی برای سمت مدیر تیم ملی امید برگزیده شده که این تصمیم مشترک از جانب فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک بوده است. سرمربی این تیم نیز به زودی انتخاب خواهد شد چرا که یک سال و هفت ماه دیگر باید در المپیک حاضر شویم ولی اولویت فعلی انتخاب سرمربی تیم ملی بزرگسالان است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *