لیست منتشر شده درباره استخدام ۴هزار نیرو در شهرداری صحت ندارد

10:17 - 09 بهمن 1401
کد خبر: ۴۶۱۴۵۸۲
رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره استخدام ۴هزار نفر در شهرداری تصریح کرد: آنچه خوانده‌ام صحت ندارد و لیست ساختگی است، چون استخدام شرایط خاصی دارد و توسط شورا بررسی می‌شود.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه خبری شهر، مهدی چمران در حاشیه یکصد و بیست و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در جلسه امروز شورا گزارش حساب مالی شهرداری قرائت خواهد شد، اظهار کرد: ۲ نفر از شورا و یک نفر نیز توسط شورا برای مرکز پژوهش‌های شهرداری انتخاب خواهند شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در جلسات آینده بودجه بررسی خواهد شد، خاطرنشان کرد: حداقل یک ماه باید روی بودجه کار شود و تا اواخر بهمن ماه باید در صحت ارائه شود. لذا فردا اولین جلسه کمیسیون تلفیق با موضوع درآمدها برگزار خواهد شد و سپس به بخش هزینه‌ها خواهیم پرداخت.

وی همچنین درباره استخدام ۴هزار نفر نیرو در شهرداری تصریح کرد: من اطلاع دقیقی ندارم اما آنچه خوانده ام صحت ندارد و لیست ساختگی است. اینکه استخدام شدند تکذیب نمی شود اما نمی توان لیست ارائه داد چون استخدام شرایط خاصی دارد و شورا بررسی خواهد کرد.

چمران با بیان اینکه ۲۳ دستگاه در حوزه آلودگی هوا مسئولیت دارند، یادآور شد: هنوز برنامه دلخواهی توسط دستگاه ها اجرا نشده است. درباره تحویل اتوبوس نیز یکی از سازندگان اعلام کرد که تا نوروز ۴۰ دستگاه تحویل خواهد داد. همچنین پیش پرداخت از سوی شهرداری تامین شد اما تنها ۱۲۰ دستگاه اتوبوس تحویل داده شد. 

وی افزود: این اعلام بیش از تعهد صورت گرفت و پیشنهاد شد از خارج خریداری شود که برنامه در این خصوص منتفی شده است. اگر اتوبوس‌های ارزان قیمت و سالم و مطابق استاندارد لازم وجود داشته باشد به نفع مردم و مدیریت آلودگی هوا خواهد بود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه آخرین کاری که می‌توان انجام داد، تعییر ساعت کاری و طرح زوج و فرد است، یادآور شد: این موارد برای آلودگی هوا به تنهایی موثر نیست.

مهدی چمران همچنین در یکصد و بیست و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه زلزله در خوی هشداری برای تهران است، اظهار کرد: می بایستی هم محکم سازی و هم مقاوم سازی صورت بگیرد و باید در این زمینه جدیت و تعصب بالایی داشته باشیم؛ ساختمان هایی که مقاوم نیستند، نیز باید مقاوم سازی شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه در کمال دشمنی، بغض و عداوت جلوی واردات یک مقاله کوچک دانشجویی نیز گرفته شد، خاطرنشان کرد: پیشرفت دانشمندان ما قابل تقدیر است و امیدواریم سرعت بیشتری بگیرد.

وی با اشاره به راهپیمایی مردم در خصوص اعتراض به اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم یادآور شد: این اقدام در چند کشور اروپایی مقابل چشم پلیس صورت گرفت.

چمران گفت: ۱۶ سال پیش فردی پرچم هم جنس بازان را به آتش کشید و او محکوم شد و به همین ترتیب این امر را مقدس جلوه دادند، اما امروز نمی توانند اهانت به قرآن کریم را محکوم کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *