حسینی: رشید مظاهری امروز یک ستون بود/ الکی در ایران به تمیروف فشار می‌آورند

17:22 - 07 بهمن 1401
کد خبر: ۴۶۱۲۴۸۳
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: در ضدحملات باید سه، چهار گل به مس کرمان می‌زدیم.

خبرگزاری میزان - سیدمجتبی حسینی، سرمربی تیم پیکان پس از برتری یک بر صفر تیمش مقابل مس کرمان در هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید.

*بازی خیلی مشکلی بود. می‌دانستیم مس در بازی‌های خارج از خانه تیم گردن کلفت و سازمان‌دهی شده است. اگر به نتایج این تیم توجه کرده باشید، متوجه می‌شوید که در بازی‌های خارج از خانه به تیم‌ها باج نمی‌دهد. ما خوب شروع کردیم و فکر می‌کنم در طول 90 دقیقه یک نیمچه موقعیت به حریف دادیم. بعد از گلی که زدیم، بچه‌ها باید کار را در ضدحملات تمام می‌کردند. ما موقعیت‌های خوبی به دست آوردیم که باید گل‌های دوم و سوم را می‌زدیم، اما متأسفانه بچه‌ها اهمال کردند و باید با آنها صحبت کنم.

*وقتی این اتفاق می‌افتد، شما تنبیه می‌شوید و گل مساوی را دریافت می‌کنید که خوشبختانه این اتفاق برای‌مان نیفتاد. به هر حال باید فکری به حال این مسئله کنیم که وقتی یک بر صفر جلو هستیم و موقعیت‌های بالای 70، 80 درصد گیرمان می‌آید، باید کار را تمام کنیم که اتفاقی برای‌مان نیفتد. در مجموع نتیجه و برد خیلی خوبی برای‌مان بود. با توجه به کمبود بازیکنی هم که داشتیم، بچه‌ها زحمت کشیدند و غیرت به خرج دادند. ان‌شاءالله که روند خوبی داشته باشیم و دوباره این روند سینوسی نشود. البته این مسئله به جوانی تیم برمی‌گردد و امیدوارم این روند را حفظ کنیم.

*پنالتی‌زن اول، دوم و سوم ما بنا به دلایلی در این بازی نبودند. یک ناهماهنگی پیش آمد که این هم به خاطر روحیه برتری‌جویی بچه‌ها بود. این خیلی خوب است که آدم در یک چنین بازی حساسی جرأت داشته باشد و بگوید که می‌خواهد پنالتی را بزند، چون این سه امتیاز برای ما ارزش حیاتی داشت. من از این اتفاق ناراحت نیستم و ایرادی هم ندارد. در بالاترین سطح و در حضور ستاره‌ها نیز چنین اتفاقاتی می‌افتد، با این تفاوت که میان آنها و بازیکنان ما در تعداد صفرهای قراردادشان تفاوت وجود دارد.

*در مورد اینکه به نظر می‌رسید تمیروف و ثابت ایمانی با هم درگیری داشتند؟ نه، تیم ما زیر فشار بود و بچه‌ها حرص کمک کردن داشتند. ما در ضدحملات باید سه چهار گل می‌زدیم.

*راجع به قهر تمیروف و عدم حضورش در حلقه شادی پیکانی‌ها؟ اینقدر به او گیر ندهید، او آدم خاصی است. اَلکی در ایران به تمیروف فشار می‌آورند. او بازیکن خوبی است و باید ملاحظه‌اش کنیم. به هر حال فرهنگ‌ها فرق می‌کند و باید بتوانیم این هنر را داشته باشیم که از این بازیکن بهترین استفاده را کنیم.

*درباره جریمه 10 درصدی که از سوی باشگاه؟ این یک تصمیم مدیریتی بوده است. بعد از شکست دادن سپاهان و تساوی با پرسپولیس، سطح انتظارات را بالا بردیم. پس از آن، دو بازی پیاپی بیرون از خانه داشتیم که بچه‌ها خوب بازی کردند و حق‌شان باخت نبود. به هر حال این جریمه حالت تأدیبی داشت و قرار شد اگر بازی امروز را ببریم این تصمیم معلق شود. جا دارد از شخص آقای خطیبی رئیس گروه ایران خودرو و همچنین عباسی مدیرعامل باشگاه تشکر کنم که حمایت کردند. ما به کارمان ایمان داریم که با کمترین هزینه، بیشترین بازیکن جوان و بدون شرایط میزبانی در این لیگ سخت دست و پنجه نرم می‌کنیم. ان‌شاءالله که تیم ما عاقبت بخیر شود.

*عملکرد یک بازیکن نشان‌دهنده شرایط جسمی و روحی‌اش است. رشید مظاهری امروز یک ستون بود، به ویژه در دقایقی که فشار از سوی حریف وجود داشت. رشید یکی از بهترین گلرهای ماست. من چهار سال با او کار کرده‌ام و خصوصیاتش را می‌دانم. او سعی کرده همیشه اتفاقات خوب را به دست بیاورد و امیدوارم به ما نیز کمک کند. ان‌شاءالله بتوانیم این روند را نگه داریم و سینوسی نشویم.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *