رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

کسورات حقوق بازنشستگان کشوری پرداخت شد

17:27 - 05 بهمن 1401
کد خبر: ۴۶۱۰۵۵۴
دسته بندی: جامعه ، عمومی
پرداخت کسورات بازنشستگان موجب کاهش بیش از یک هزار موردی تماس این افراد با صندوق بازنشستگی کشوری در دو ماه اخیر شده است.

خبرگزاری میزان _ به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، بررسی مقایسه‌ای آمار پاسخگویی تلفنی این مرکز در ماه های آبان، آذر و دی ۱۴۰۱ نشان می دهد که درصد تغییر تعداد تماس های تلفنی در آذرماه ۱۴۰۱ درمقایسه با آبان ماه امسال ۵.۹۴ درصد کاهش و در دی ماه نیز در مقایسه با ماه قبل از آن معادل ۳۸.۲۲ درصد کاهش را نشان می دهد؛ که علت عمده کاهش این آمار «پرداخت به موقع کسور حقوق و بروز شدن این بخش از پرداختی‌ها» و همچنین «پرداخت مطالبات مربوط به طرح جبران هزینه خسارت درمان» بوده است.

بر اساس این گزارش، پرسش‌های مربوط به «میزان افزایش حقوق»، از ۱۹ هزار و ۳۱۳ مورد در آبان به ۳ هزار و ۶۸۵ مورد در آذر و ۵۹۲ مورد در دی ماه رسیده است.

همچنین پرسش درباره پرداخت «کسورات حقوق» در آبان ماه یک هزار و۵۰۷ مورد بوده که به ۶۶۴ مورد در آذر و ۳۸۰ مورد در دی ماه رسیده است.

پرسش‌های بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری از مرکز تماس ۲۵۰۰ درباره «زمان واریز حواله های طرح جبران خسارت درمان» نیز از ۸ هزار و ۲۸۹ پرسش در آبان، به ۶هزار و ۳۰۱ پرسش در آذرماه و یک هزار و ۷۵۱ پرسش در دی ماه رسیده است.

این گزارش حاکی است که کسب اطلاع درباره زمان واریز حقوق، اطلاع از جزئیات حکم، حکم ترمیم ۱۴۰۱، وام ضروری، افزایش حقوق بازنشستگان علوم پزشکی، فیش حقوقی، شیوه بهره مندی از طرح بیمه عمر و حادثه صبا، گواهی کسر از حقوق و متناسب سازی حقوق بیشترین موضوعات مورد سوال بازنشستگان در تماس با این مرکز بوده که به طور میانگین در طول سه ماه اخیر کاهش یافته است.

از سوی دیگر، موضوع «بیمه اکمل درمان» که در آبان ماه ۴۰۴ بار مورد سوال تماس گیرندگان بوده است، در آذرماه یک هزار و ۶۰۴ بار و در دی ماه نیز ۸۷۵ بار پرسیده شده است.

همچنین پرسش‌های مربوط به «بیمه سلامت» که در آبان ماه ۳۸۴ مورد بوده، در آذرماه به ۳۵۵ مورد رسیده و با طی روندی افزایشی در دی ماه به ۴۵۶ مورد تماس تلفنی رسیده است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *