زارع: به این فکر نمی‌کنم استقلال را ببرم تا هواداران پرسپولیس خوشحال شوند

18:00 - 05 بهمن 1401
کد خبر: ۴۶۱۰۲۹۳
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
سرمربی تیم فوتبال ملوان گفت: استقلال همیشه تیم خوبی بوده است؛ شاید در هفته‌های اخیر نتایج دلخواه خود را کسب نکرده‌اند، اما همیشه تیم خوب و قابل احترامی بوده است.

خبرگزاری میزان - مازیار زارع سرمربی تیم فوتبال ملوان، در نشست خبری پیش از بازی مقابل استقلال در هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال ایران اظهاراتی داشت که گزیده آن را در زیر می‌خوانید:

*بازی سختی برای هر دو تیم خواهد بود. ما روند خوبی را در هفته‌های اخیر داشتیم. با تمام توان تلاش می‌کنیم که در بازی فردا موفق باشیم، چون بدون شک بازی سختی برای هر دو تیم خواهد بود. هر تیمی که تمرکز بالاتری داشته باشد و تلاش بیشتری بکند می‌تواند امتیاز بیشتری از بازی فردا بگیرد.

*گل نخوردن ما در بازی‌های اخیر به کار گروهی مربوط می‌شود. دفاع تیمی ما از جلوی زمین تا داخل دروازه خوب کار می‌کنند و خیلی خوشحالم که این روند را داریم. اگر در فوتبال، مخصوصاً فوتبال ایران گلی دریافت نکنیم، می‌توانیم به گل هم برسیم.

*استقلال همیشه تیم خوبی بوده است؛ شاید در هفته‌های اخیر نتایج دلخواه خود را کسب نکرده‌اند، اما همیشه تیم خوب و قابل احترامی بوده است. آنها در آزادی همیشه خوب بازی کرده‌اند و بازیکنان باکیفیتی دارند. ما هم روند خوبی داشته‌ایم و در بازی فردا هم تلاش می‌کنیم که شکل خوبی در زمین داشته باشیم و با تمرکز بازی کنیم. می‌دانیم از بازی فردا چه می‌خواهیم و امیدوارم بازی با نتیجه دلخواه ما خاتمه پیدا کند.

*روند شکست‌ناپذیری ملوان بعد از جام جهانی؟ بعد از بازی با فولاد که برنده شدیم و لیگ تعطیل شد کمی ناراحت شدم، چون فکر می‌کردم که روندمان می‌تواند مثبت باشد، اما خدا را شکر بعد از جام جهانی هم روند ما قطع نشد و شکل خوبی داریم.

*اینکه از روی آمار بگوییم بعد از جام جهانی چه اتفاقی افتاد خیلی قابل استناد نیست. آمار می‌آید و می‌رود؛ چیزی که مسلم است این است که ما بازی به بازی پیش می‌رویم. بازی فردا با استقلال بسیار مهم و برای هر دو تیم بسیار سخت خواهد بود.

*دیدار مجدد با استقلال در جام حذفی؟ خیلی زود است تا بخواهیم از الان درمورد آن مسابقه صحبت کنیم. تا آن بازی زمان زیادی داریم. فعلا تمرکز ما روی بازی فردا در لیگ است. قطعاً این مسابقه خیلی به ما کمک می‌کند که به شناخت کاملی از حریف برسیم، چون سومین بازی ما مقابل استقلال خواهد بود.

*دوست دارم بازی فردا را ببرم که امتیاز ملوان را افزایش دهم. اصلاً به این فکر نمی‌کنم که استقلال را ببرم تا هواداران پرسپولیس خوشحال شوند. فکر می‌کنم همه با ما هم نظر باشند، چون با تمام احترامی که برای پرسپولیسی‌ها قائل هستم، من الان در ملوان حضور دارم و باید برای تیمم و مردم شهرم تلاش کنم. این سوال خیلی جالب نبود، اما من سعی کردم بهترین جواب را بدهم.

*برنامه‌های تیم ملوان در فصل نقل و انتقالات؟ من لیستم را به باشگاه داده‌ام و منتظر هستم تا ببینم چه اتفاقی رخ می‌دهد. اگر صحبتی نکنیم بهتر است. درمورد رودی ژستد هم صحبتی با من نشده است و در جریان نیستم.

*روحیه ما پایین نمی‌آید. اگر 9 سال است که استقلال را شکست نداده‌ایم به این دلیل است که 6 سال در لیگ برتر نبودیم. اگر در آن 6 سال حضور داشتیم شاید اتفاقات دیگری رخ می‌داد. در اینکه استقلال و پرسپولیس تیم‌های بزرگ و قابل احترامی هستند شکی نیست، اما در فوتبال هر تیمی که تلاش کند و تمرکز بالایی داشته باشد به برد می‌رسد. ما تیم دست و پا بسته‌ای نیستیم و دنبال ارائه بازی هستیم که مردم لذت ببرند و امتیاز کامل را هم کسب کنیم.

*حضور تماشاگران در بازی فردا؟ قدم تماشاگران روی چشم؛ مهم نیست که این موضوع به سود کدام تیم باشند. اینکه مردم بعد از ماه‌ها دوری بتوانند وارد ورزشگاه شوند اتفاق خوبی خواهد بود.

تغییر روند ملوان و حضور در میانه‌های جدول رده‌بندی؟ ما بعد از سال‌ها به لیگ برتر آمدیم و کارمان در ابتدا سخت بود. بازیکنان خودشان را پیدا کردند و نوع فوتبال ما با ابتدای فصل فرق می‌کند. در ابتدای فصل زیبا بازی می‌کردیم، اما می‌باختیم. در ادامه روندمان بهتر شد و در کارهای تدافعی عملکرد بسیار خوبی داشتیم. ضمن اینکه توانستیم موقعیت‌هایی را هم خلق کنیم. در بازی قبلی مقابل پیکان 4-5 موقعیت گل داشتیم. تلاش شاگردانم در تمرینات بیشتر شده و هرچقدر بیشتر تلاش کنیم مزدش را در مسابقات می‌گیریم.

*بازیکنان ملوان بسیار با معرفت هستند. اگر قرار بود سایر باشگاه‌ها بازیکنان ما را هوایی کنند من در جریان قرار می‌گرفتم. شاید صحبت‌هایی با برخی از بازیکنان شده باشد، اما آنقدر جدی نبود.

*هنوز کار ما تمام نشده است. این سوالات شبیه به این است که گویی کار ما تمام شده است، اما اینطور نیست. جنگ ادامه دارد و نیم فصل دوم سختی‌های خاص خودش را دارد. ملوان برای ما همیشه فراتر از یک اسم بوده است و این موضوع را همه می‌دانند. دنیا برای ما همیشه ملوان است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *