رئیس دادگستری شهرستان راور: استفاده از روش های نوین آبیاری، یکی از راه های عبور از بحران کم آبی است

۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۶:۲۵
کد خبر: ۴۶۰۸۳۵۸
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، عمومی
رئیس دادگستری شهرستان راور استان کرمان گفت: یکی از راه های عبور از بحران کم آبی استفاده از روش های نوین آبیاری است.

خبرگزاری میزان - مسلم کاربخش در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری با حضور دادستان، معاون فرماندار و جمعی از مسئولین درسالن کنفرانس شهید نوروز زاده دادگستری شهرستان راور با موضوع کم آبی روستای شریف آباد برگزار شد، گفت: بنا به ضرورت پیشگیری از جرم در حوزه آب و کارشناسی های صورت گرفته به منظور اجرای طرح لوله کشی از مبداء قنات روستای خورند، جهاد کشاورزی باید حتی الامکان بودجه لازم این طرح را تامین کند.

رئیس دادگستری شهرستان راور استان کرمان گفت: یکی از راه های عبور از بحران کم آبی استفاده از روش های نوین آبیاری است.

رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری راور بر تخصیص و تامین اعتبار و مساعدت مالی اهالی روستاها به منظور لوله گذاری از منشاء قنات روستای خورند جهت انتقال آب به روستای شریف آباد تاکید کرد.

مجتبی استوار زاده دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راور نیز در این نشست بیان کرد: با توجه به احداث بندهای خاکی برای جلوگیری از سیل های احتمالی، احداث دیواره هایی جهت جلوگیری از هدر رفت آب در طول مسیر نیاز است و لوله گذاری باید طبق اصول مهندسی باشد تا در اثر سیل یا به مرور زمان، لوله ها از زیر خاک بیرون نیامده و تخریب نشود.

دادستان راور در پایان با اشاره به طرح مشاوره ای و ابلاغ آن به اداره منابع طبیعی و امور منابع آب و همچنین تخصیص و تامین اعتبار از سوی جهاد کشاورزی برای لوله گذاری جهت انتقال آب، خواستار اجرایی شدن هر چه سریعتر مصوبات شد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *