خاکبان: ادامه همکاری با چیریچ منوط به پایان قراراداد باشگاهی اوست/ حضور در ورلد لیگ واترپلو به کمک مالی نیاز دارد

۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۵:۰۰
کد خبر: ۴۶۰۸۲۵۶
دسته بندی‌: ورزشی ، سایر حوزه ها
رییس کمیته فنی واترپلو گفت: امیدواریم حداقل بتوانیم مدال برنز دوره گذشته بازی‌های آسیایی را در هانگژو هم تکرار کنیم.

دانیال خاکبان در گفت‌وگو با میزان، درباره زمان آغاز اردوی تیم ملی واترپلو، اظهار داشت: فعلا درگیر برگزاری لیگ برتر واترپلو هستیم و با پایان مرحله نهایی لیگ در اوایل اسفند ماه در نظر داریم یک اردوی کوتاه مدت برای تیم ملی واترپلو پیش از تعطیلات عید نوروز برگزار کنیم. پس از ۴ روز تعطیلات عید نوروز اردوهای تیم ملی با رنگ و بوی جدی‌تر از سر گرفته می‌شود تا رفته رفته آماده مسابقات مهم پیش‌رو باشیم.

رییس کمیته فنی واترپلو در مورد آخرین وضعیت کرج برای ادامه همکاری با تیم ملی ایران، خاطرنشان کرد: هرچند صحبت‌های ابتدایی برای ادامه همکاری بین فدراسیون شنای ایران و این مربی صربستانی انجام شده، اما همچنان منتظریم تا رقابت‌های باشگاهی در یونان به اتمام برسد و سپس صحبت‌های نهایی را با چیریچ برای ادامه همکاری انجام خواهیم داد. هر دو طرف تمایل زیادی برای ادامه همکاری دارند، اما همه چیز منوط به پایان قرارداد چیریچ با تیم باشگاهی‌اش هست.

وی در واکنش به احتمال حضور تیم ملی واترپلو در رقابت‌های ورلد لیگ اظهار کرد: مسابقات ورلد لیگ قرار است از اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ به میزبانی کشور قزاقستان برگزار شود. با توجه به مسابقات مهم از جمله بازی‌های آسیایی، فدراسیون شنا تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا تیم ملی واترپلو در ورلد لیگ حضور داشته باشد. پس از پایان مرحله سوم لیگ برتر واترپلو در مورد برنامه‌های تیم ملی و همچنین تعیین و تکلیف سرمربی، تصمیمات نهایی گرفته خواهد شد. با توجه به وضعیت نرخ ارز قطعا حضور در این مسابقات نیاز به کمک‌های مالی دارد و امیدواریم با حمایت‌های کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان تیم ملی واترپلو بدون مشکل در ورلد لیگ شرکت کند.

خاکبان در پایان درباره اینکه آیا می‌توان دوباره به مدال واترپلو در بازی‌های آسیایی چشم دوخت، گفت: شرایط بسیار سخت است و رقبای بسیار قدرتمندی مانند ژاپن قزاقستان و چین را پیش رو داریم. در ورزش حرفه‌ای هیچگاه نمی‌توان قول مدال یا نتیجه خاصی را داد اما با پتانسیلی که ملی‌پوشان ایران دارند، امیدواریم حداقل بتوانیم مدال برنز دوره گذشته بازی‌های آسیایی را در هانگژو هم تکرار کنیم.

انتهای پیام/

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *