فرهادیان: طی روزهای آتی زمان برگزاری انتخابات 8 - 9 فدراسیون را اعلام می‌کنیم

۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷:۰۰
کد خبر: ۴۶۰۶۹۲۹
دسته بندی‌: ورزشی ، سایر حوزه ها
مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها گفت: اسامی نامزدهای ریاست فدراسیون دوچرخه‌سواری تا پایان وقت اداری امروز اعلام می‌شود.

خبرگزاری میزان - آرش فرهادیان در حاشیه مجمع انتخاباتی فدراسیون گلف، اظهاراتی داشت که گزیده آن را در زیر می‌خوانید:

*اعلام نشدن اسامی نهایی نامزدهای ریاست فدراسیون دوچرخه‌سواری؟ دوچرخه‌سواری موردی به لحاظ تطبیق کمیسیون مدیریتی دارد. به خاطر آنکه حقی از کسی ضایع نشود، این فرصت را خواستیم و به آن فرد این فرصت را دادیم که امروز هم پیگیری نهایی را انجام بدهد. اگر تا امروز نتواند مدارک لازم را برای کمیسیون تجدیدنظر بیاورد، همین امروز و در پایان وقت اداری، اسامی نهایی نامزدها را اعلام می‌کنیم.

*بعد از برگزاری انتخابات فدراسیون اسکواش، یک پروسه‌ای وجود دارد که حکم صادر و امضا شود. نکته‌ای را به دوستان قبل از حضورشان در انتخابات گفته بودیم. زمانی که انتخابات اسکواش به تعویق افتاد، علت این بود که نظر یکی از نهادهای نظارتی اعلام نشده بود و مجدداً این اتفاق در مرحله دوم افتاد و این مسئولیت به معاونت قهرمانی واگذار شد تا راساً تصمیم بگیرد، آنهم در شرایطی که آن نهاد نظارتی هنوز اعلام‌نظر نکرده بود. برای آنکه شبهه‌ای وجود نداشته باشد و مشکلی به وجود نیاید، این فرصت را دادیم تا نظر آن نهاد نظارتی اخذ شده و حکم صادر شود. فکر می‌کنم این اتفاق طی روزهای آینده رخ خواهد داد.

*با مجمع امروز دومین فدراسیونی بود که مجمع آن را برگزار کردیم. عزم معاونت قهرمانی و وزارت ورزش بر آن است که مجامع را برگزار کنند. تا پایان سال حداقل 10 مجمع انتخاباتی برگزار خواهیم کرد. مقدمات آن انجام شده و کمیسیون تطبیق و تجدیدنظر تشکیل جلسه داده و اسامی برای نهادهای نظارتی ارسال شده است. با رؤسای فدراسیون‌ها درباره قانون اعلام زمان صحبت شده، چون باید در هیئت رئیسه مطرح و سپس به وزارت پیشنهاد شود و پس از بررسی، تاریخ نهایی اعلام شود.

*طی روزهای آتی زمان برگزاری انتخابات حداقل 8 - 9 فدراسیون را اعلام کنیم و قبل از سال به سرانجام برسانیم، به شرطی که نهادهای نظارتی تأیید صلاحیت را ارسال کنند. قول می‌دهم اگر مشکلی نباشد، حداقل 8 - 9 انتخابات را برگزار خواهیم کرد.

*بحث بازنشستگی یک پروسه‌ای دارد و اینگونه نیست که بگوییم نظر من بازنشستگی است و فرد موردنظر نمی‌تواند از یک حقی استفاده کند. پروسه باید به لحاظ قانونی از سوی سازمان بازنشستگی اعلام شود و منبع ما معاونت توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش است که استعلام می‌گیریم. اگر کسی به لحاظ قانونی نتواند در جایی فعالیت کند، در هر زمانی که این اتفاق بیفتد، از جایگاهش برکنار می‌شود.

*فعلاً در مورد سرپرستی علیپور در فدراسیون انجمن‌های ورزشی این اتفاق نیفتاده است و منعی برای حضور نداشته و لااقل چیزی به‌صورت رسمی به ما اعلام نشده است. پس او می‌توانست به‌عنوان سرپرست انتخاب شود و کارش را شروع می‌کند. اگر مشکلی باشد، مطابق قانون اقدام خواهد شد.

*وزارت ورزش ناظر است و فدراسیون‌ها نمی‌توانند بدون نظارت ما انتخابات را برگزار کنند. فدراسیون وزنه‌برداری یک تاریخ را در هیئت رئیسه مصوب کرده بود که من تذکر دادم و گفتم که هم بازه 45 روزه باید رعایت شود و هم اینکه خیلی از مواردی باید برای برگزاری مجمع تسهیل شود، اما هنوز این اتفاق نیفتاده است. پس تا زمانی که آن اتفاقات رخ ندهد، باید انتخابات به زمانی موکول شود که مطابق با قانون باشد و این اتفاق افتاد. حالا تاریخ دیگری مشخص شد و الان همه چیز برای برگزاری انتخابات قانونی است.

*منتظر اعلام تاریخ از سوی فدراسیون شمشیربازی هستیم و ان‌شاءالله پس از برگزاری جلسه هیئت رئیسه و زمانی که تاریخ پیشنهاد شد، هماهنگی می‌کنیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha