نشست‌های تخصصی کمیته ملی المپیک با فدراسیون‌های دوچرخه‌سواری و تیراندازی با کمان

۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۵:۰۰
کد خبر: ۴۶۰۴۰۳۹
دسته بندی‌: ورزشی ، سایر حوزه ها
در ادامه نشست های تخصصی فدراسیون های داوطلب اعزام به بازیهای آسیایی هانگژو صبح امروز دو نشست با مسئولین فدراسیون های دوچرخه سواری و تیراندازی با کمان برگزار شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک، این نشست ها با حضور سیدمناف هاشمی، دبیرکل کمیته و سرپرست کاروان، نصرالله سجادی، مشاور رئیس، مهین فرهادی زاد نایب رئیس کمیته، مریم کاظمی پور معاونت توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش، علی رغبتی مشاور وزیر ورزش در امور قهرمانی و حرفه‌ای، آرش فرهادیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها و دبیر شورای برون مرزی و برخی مدیران بطور مجزا برگزار شد.

در ابتدای نشست هاشمی ضمن حمایت قاطع وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک از فدراسیون‌های اعزامی به هانگژو اظهار داشت: با تمام توان در کنار فدراسیون‌ها هستیم ولی انتظارات نیز باید معقول و متناظر با داشته ها و توانایی های وزارت و کمیته باشد مضاف بر اینکه مجموعه آکادمی ملی المپیک با زیر ساختهای آموزشی، تمرینی، آمادگی سنجی و کارشناسان خود در خدمت تیم های ملی اعزامی به هانگژو است.

در نخستین نشست که با حضور هاشم کندی، سرپرست فدراسیون دوچرخه سواری و محمود وفایی مدیر تیم های ملی برگزار شد هاشم کندی گزارش کاملی در خصوص برنامه ها، اعزام‌ها و اردو های تیم های ملی دوچرخه سواری تا زمان اعزام به هانگژو ارائه داد که ضمن اعتبار سنجی خواستار حمایت مالی بیشتر مسئولین ورزش کشور شد که مقرر شد برنامه های در دست اجرای فدراسیون برای حضور قدرتمندانه در بازیها اولویت بندی و نسبت به پیاده سازی آن و تامین منابع مالی تفاهم نهایی صورت پذیرید.

گران بودن تجهیزات دوچرخه سواری و کمبود پیست‌های مناسب از مهمترین دغدغه‌های مسئولین فدراسیون دوچرخه‌سواری بود و دبیر کل کمیته ملی المپیک نیز ضمن حمایت از تلاش های مسئولین فدراسیون، ابراز امیدواری کرد مجمع انتخابی فدراسیون دوچرخه سواری در تاریخ تعیین شده برگزار گردد.

سپس نشست فدراسیون تیراندازی با کمان با حضور غلامرضا شعبانی بهار، رئیس فدراسیون و عضو هیات اجرایی کمیته، مریم صادقی نایب رئیس بانوان و مصطفی افشاری سرپرست دبیری فدراسیون برگزار شد که طی آن شعبانی بهار به ارائه برنامه های در دست اجرای فدراسیون و اولویت بندی آن برای حضور قدرتمندانه در بازیهای آسیایی هانگژو اشاره کرد.

وی تصریح کرد: جدا از آماده سازی تیم ملی برای هانگژو رقابت های کسب سهمیه المپیک در ریکرو را هم پیش رو داریم که حائز اهمیت است و به همین منظور یک مربی سطح یک از کره جنوبی جذب کردیم و اگر بتوانیم قرارداد وی را تا پایان بازیهای هانگژو تمدید کنیم خیلی خوب خواهد شد بخصوص که با حضور این مربی و نظارت دقیق در زمینه تغذیه، تمرین و مسابقات درون اردویی شاهد اثرات مثبت و تغییر و تحولات خوبی در بین کمانداران بوده ایم.

وی همچنین اشاره ای به گران شدن تجهیزات تیرو کمان و مشکلات موجود در واردات آنها داشت و خواستار حمایت بیشتر مسئولین ورزش کشور در این زمینه شد.

محسن بیرانوند، سرپرست مرکز نظارت بر تیم های ملی، محمود عبدالهی مدیر روابط عمومی، سید فرید فتاحیان مدیر امور بین الملل، امیر حاجی قاسم مدیر مرکز سنجش و توسعه قابلیت های جسمانی آکادمی و مرتضی کوهی از دیگر افراد حاضر در این جلسات بودند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha