اختلاف در میان غربی‌ها بر سر تحویل تانک‌های لئوپارد به کی‌یف

۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۹:۳۳
کد خبر: ۴۶۰۳۹۴۷
دسته بندی‌: بین‌الملل- جهان ، عمومی
عدم موافقت غربی‌ها با تحویل تانک‌های لئوپارد ممکن است نشان‌دهنده اختلافات رو به رشد در داخل ناتو بر سر تامین چنین تسلیحاتی باشد.

خبرگزاری میزان - گزارش‎ها نشان می‎دهند آمریکا و متحدانش در مورد تامین تانک‌های جنگی آلمان به اوکراین به توافق نرسیدند، چرا که روسیه تهدیدهای پنهانی مبنی بر تشدید جنگ در اروپا صادر کرده است.

به گزارش «الجزیره»، ناتو و سران دفاعی حدود 50 کشور به تازگی در پایگاه هوایی آمریکایی «رامشتاین» در آلمان با یکدیگر دیدار کردند که آخرین کنفرانس از یک سری کنفرانس‌های تعهد تسلیحاتی از زمان جنگ اوکراین در 11 ماه پیش است.

سران اروپایی در این نشست بار دیگر آلمان را تحت فشار قرار دادند تا برای تحویل تانک‌های لئوپارد 2 ساخت آلمان به اوکراین چراغ سبز نشان دهد؛ اگرچه هیچ تصمیمی در این رابطه گرفته نشد.

عدم موافقت با تحویل این تانک‌ها ممکن است نشان‌دهنده اختلافات رو به رشد در داخل ناتو بر سر تامین چنین تسلیحاتی باشد.

وزیر دفاع آلمان این موضوع را که برلین به طور یکجانبه از تحویل تانک های لئوپارد 2 به اوکراین جلوگیری کرده رد کرد، اما گفت که دولت او آماده است در صورت توافق میان متحدان، به سرعت در مورد این موضوع اقدام کند.

فشار بر برلین بر سر این موضوع افزایش یافته تا تانک‌هایی را در اختیار کی‌یف قرار دهد که اوکراین آنها را در جنگ، کلیدی می‌داند.

در همین حال «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین، گفت هیچ جایگزینی جز اینکه غرب این تانک‌های جنگی را به اوکراین بدهد، وجود ندارد.

انتهای پیام/


برچسب ها: اوکراین تانک

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *