کاوه: چرخه انتخابی، جایگزین سلیقه محوری در کشتی شده است

۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۳:۴۲
کد خبر: ۴۶۰۳۸۹۲
مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد گفت: در گذشته مدت زمانی طول می‌کشید تا شورای فنی با اعمال سلیقه‌های شخصی نفر مورد نظر خود را به تیم ملی معرفی کند که این مسئله کشتی‌گیران را کلافه می‌کرد.

خبرگزاری میزان - رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی کشور به عنوان اولین مرحله چرخه انتخابی تیم ملی روزهای 28 تا 30 دی ماه در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزارشد.

محسن کاوه، مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد درخصوص این رقابت‌ها، گفت: فدراسیون به قولی که در مورد چرخه انتخابی تیم ملی داده بود، عمل کرد. در آینده فدراسیون‌های بعدی نیز مجبورند این چرخه را دنبال کنند چرا که اهالی کشتی این چرخه را قبول دارند.

وی ادامه داد: در دوره‌های گذشته عضویت در تیم‌های ملی بدین منوال بود که شورای فنی در فدراسیون عهده دار انتخاب اعضاء تیم های ملی به مسابقات بود هر چند فرآیند انتخاب توسط آنها تعریف شده بود اما بعد از اتمام فرایند انتخابی این شورا در انتخاب نفرات برای اعزام تیم، در برخی اوقات سلیقه های شخصی آنان اعمال می شد و منجر به نارضایتی می‌شد. بعضاً مشاهده می‌شد کشتی‌گیری که در این فرایند تمام حریفان خود را می‌برد انتخاب نمی‌شد و کشتی‌گیر دیگری که شورای فنی نظر داشت انتخاب می‌شد. مواردی از این قبیل در گذشته بود و این مسئله کشتی‌گیران را کلافه می‌کرد چرا که مدت زمانی طول می‌کشید تا شورای فنی با اعمال سلیقه‌های شخصی نفر مورد نظر خود را به تیم ملی معرفی نماید. این شورا از فدراسیون بابت حضور خود حق الزحمه ای را به صورت ثابت دریافت می کردند و شخص محوری بر فرآیند محوری غلبه داشت.

کاوه با اشاره به تغییرات انجام شده در خصوص چرخه انتخابی تیم ملی، اظهار کرد: چند سالی است رویه انتخاب نفرات اعزامی تیم های ملی به مسابقات تغییر کرده و هر کشتی گیری که در چرخه انتخابی که از قبل برنامه ریزی و تعریف شده بتواند در مسابقات انتخابی بر روی تشک پیروز میدان باشد صاحب دو بنده تیم ملی خواهد شد از این رو در انتخاب نفرات اعزامی به مسابقات اعمال سلیقه های شخصی از بین رفته و این کشتی گیر است که سرنوشت انتخاب خود را رقم می زند تعریف چرخه انتخابی از قبل و پایبندی به این اصول سبب شده است که همه از فرصت برابر برای حضور در تیم ملی برخوردار باشند.

مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد به برخی اشتباهات موثر داوری اشاره کرد و گفت: ممکن است در حین مسابقات اشتباهات داوری رخ دهد و حق کشتی گیری در مسابقات ضایع شود در آن صورت با بازبینی های صورت گرفته، مجدداً کشتی گیری که به علت اشتباه داوری بازنده شده در مراحل بعدی وارد چرخه انتخابی می‌شود تا دوباره شانس مجدد داشته باشد.

وی از صدا و سیما قدردانی کرد و بیان کرد: با پخش مستقیم مسابقات از شبکه های ملی، همگان می توانند این مسابقات را ببینند و در جریان چگونگی نفرات انتخابی قرار بگیرند و هم اکنون با برگزاری مسابقات قهرمانی کشور نفرات اول به مسابقات آسیایی اعزام می شوند و نفرات دوم شانس مجدد دارند تا در این چرخه بتوانند در مسابقات جام تختی حضور داشته باشند.

کاوه در پایان تاکید کرد: همه باید در انتخابی تیم ملی جوانان حضور پیدا کنند، ملی پوشان تیم ملی جوانان نیر امکان حضور در تیم ملی بزرگسالان را دارند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *